Menu

Jak zrobić „klimat” na poddaszu?

25 marca 2018 - Rolety
Jak zrobić „klimat” na poddaszu?
Jak zrobić „klimat” na poddaszu?
Oceń wpis!

Pomieszczenia na poddaszu niewątpliwie mają swój urok i charakter. Mają też swoje wady, np. duże nasłonecznienie latem, niskie temperatury zimą, czyli duża ekspozycja na czynniki zewnętrzne. Na szczęście można temu zaradzić i bez problemów z tym żyć. Jak? Sprawdźcie sami.

Wybór odpowiednich okien

Wybór okien to podstawa. Jeżeli wydaje Wam się, że na cenę wpływa tylko i wyłącznie marka, to jesteście w błędzie. Od tego, jakie okna wybierzecie, zależy jaki „klimat” będzie panował u Was na poddaszu. Kupując okna, należy zwrócić uwagę nie tylko na model czy materiał, z którego są wykonane (choć jest to bardzo ważne), ale również na takie parametry jak: współczynnik przenikania ciepła U i współczynnik przenikania energii cieplnej. Od tego bowiem zależy, jak dużo światła przedostanie się do naszego pomieszczenia. Kupując dobre okna, możemy nie tylko poprawić komfort, ale również zwiększyć swoje oszczędności, zmniejszając rachunki za ogrzewanie.

Wybór odpowiednich rolet

Same okna nie wystarczą, jeżeli chcemy zapanować nad tropikalnym klimatem latem i zapobiec syberyjskim zimom. Roleta zewnętrzna od marki VeluxKolejnym krokiem jest wybór odpowiednich rolet. Tutaj mamy naprawdę duże pole do popisu, wybór na rynku jest ogromny. Na słoneczne dni niezastąpione będą rolety odbijające światło, na idealne zaciemnienie – rolety zaciemniające. Dużą popularnością ostatnio cieszą się rolety zewnętrzne, które doskonale chronią nie tylko przed włamaniami, ale również stanowią idealne zaciemnienie oraz zabezpieczają mieszkanie przed „uciekaniem” ciepła. Dzięki temu latem możemy sami „sterować” temperaturami, a zimą zapomnieć o niskich temperaturach. Jak pokazują badania, sam montaż takich rolet potrafi obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%, więc naprawdę warto.
Właściciele tarasów i balkonów też nie mają się czym martwić, bowiem na rynku dostępne są również różnego rodzaju rolety i markizy balkonowe. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie.

Poddasze może być naprawdę bardzo fajnym miejscem do mieszkania czy pracy, jeżeli tylko przyłożymy się i zadbamy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Warto inwestować w dobrej jakości rolety, o czym przekonamy się bardzo szybko. W tej kwestii jakiekolwiek oszczędności są złudne. Zawsze zwracajmy uwagę na producenta i podstawowe parametry. To nie cena jest wyznacznikiem, ale jakość produktu. To my jesteśmy panami swojego domu i niech tak zostanie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *