Menu

Zalety nowoczesnych szyb do okien dachowych

30 października 2018 - Bez kategorii
Zalety nowoczesnych szyb do okien dachowych
Zalety nowoczesnych szyb do okien dachowych
5 (100%) 1 vote

Podczas projektowania poddasza są rzeczy, na które warto zwrócić uwagę oraz takie, o które bezwzględnie należy zadbać. Wybór odpowiedniego pakietu szybowego zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii. Dlaczego odpowiednie szyby są tak ważne?

 

Dlaczego warto wybrać specjalny pakiet szybowy do okien dachowych

 

Przede wszystkim, dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom szyby już od dawna nie służą tylko do wyglądania na zewnątrz. Dzisiejsze pakiety szybowe są całkowicie funkcjonalne i stanowią doskonałe dopełnienie nowoczesnych rolet, żaluzji czy markiz. Wysokiej jakości szyby zwiększają nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także komfort korzystania z pomieszczeń, a także potrafią znacząco przyczynić się do obniżenia opłat za energię elektryczną. Dlatego wybierając szyby, starajmy się kupić modele, które będą energooszczędne, bezpieczne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Takie pakiety szybowe znajdziemy na przykład w ofercie firmy Velux – https://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe/pakiety-szybowe. A teraz przyjrzyjmy się każdemu z tych punktów.

Okno dachowe marki Velux

Zalety nowoczesnych pakietów szybowych

 

  1. Energooszczędność – w jaki sposób szyby mogą przyczyniać się do oszczędności energii elektrycznej? Nowoczesne pakiety szybowe często składają się z trzech warstw wypełnionych argonem, gazem szlachetnym, który, dzięki niższej od powietrza przewodności cieplnej, zapewnia doskonałą termoizolację. Co się stanie, jeśli szyba wypełniona argonem się stłucze? Absolutnie nic! Argon jest jednym ze składników tlenu, którym oddychamy i jest całkowicie obojętny dla zdrowia.
  2. Bezpieczeństwo – no właśnie „co się stanie, jeśli szyba się stłucze”. Takie zdarzenie jest niebezpieczne już w przypadku zwykłego okna, a w przypadku okna dachowego ryzyko staje się jeszcze większe. Dlaczego nowoczesne szyby do okien dachowych są nie tylko specjalnie wzmacniane, ale także klejone. Dzięki temu pęknięta szyba nie rozsypuje się, ale tworzy się na niej siatka pęknięć. Poza tym na rynku dostępne są szyby dodatkowo hartowane, których zniszczenie wymaga naprawdę sporo wysiłku.
  3. Czystość – jak wszyscy wiemy, mycie okien dachowych nie należy do przyjemności. Na szczęście ich pielęgnację można ułatwić sobie już na etapie kupowania okna. Wystarczy wybrać szybę samozmywalną! Dzięki specjalnej powłoce do szyby samozmywalnej nic się nie przykleja, a wszystkie zanieczyszczenia spływają razem z wodą deszczową. Oczywiście nie oznacza to, że szyby samozmywalnej wcale nie musimy myć, ale możemy robić to znacznie rzadziej, niż w przypadku szyby standardowej.

 

Na koniec warto dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju szyby potrzebujemy. Na rynku można znaleźć pakiety szybowe spełniające bardzo różnorodne oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *