Menu

Jak wybrać rolety idealne?

31 lipca 2018 - Bez kategorii
Jak wybrać rolety idealne?
Jak wybrać rolety idealne?
Oceń wpis!

Rolety to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Powinny być one zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Dzięki temu uzupełniać będą one aranżację pomieszczenia, a dodatkowo – chronić przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów oraz promieniami słonecznymi. Zimą pomogą nam one w zatrzymywaniu ciepła, latem – palącego słońca. Czym kierować się wybierając tego typu produkt?

Klasyczne rolety

Jeżeli zależy nam na tradycyjnym, niedrogim rozwiązaniu, postawmy na zwijaną roletę klasyczną, którą możemy zamontować, w zależności od indywidualnych potrzeb, do sufitu, ścian czy ram okiennych (w ostatnim przypadku zaopatrzyć będziemy musieli się w specjalne uchwyty okienne). Taki produkt na dole zakończony jest kanałem obciążonym drewnianą listwą. Tego typu rolety są bardzo estetyczne, łatwe w montażu i dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych oraz wzorach, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Stopień zaciemnienia rolet jest uzależniony od barwy oraz typu tkaniny. W sklepach spotkać możemy się z ich wersją zaciemniającą, transparentną oraz typu dzień-noc. Jeżeli szukamy rolet idealnych do sypialni, szczególną uwagę zwróćmy na modele w ciemnych kolorach oraz wersję zaciemniającą. Warto zdawać sobie tutaj sprawę z faktu, że rolety w jasnych barwach są w stanie przepuszczać nawet o 30 procent więcej światła niż te ciemne.

Rolety rzymskie

Osoby, którym zależy głownie na aspekcie estetycznym dekoracji okiennych, zaopatrzyć powinny się w rolety rzymskie. Taki produkt zamontować można zarówno do ściany lub sufitu, jak i na ramie okna lub bezpośrednio na karniszu rurowym.

W sklepach spotkać możemy się z różnymi rodzajami wykończenia rolet rzymskich. Do wyboru mamy te z falbaną z falą, z falbaną prostą oraz bez falbany. Bardzo często produkuje się je z jasnych, półprzezroczystych tkanin przepuszczających dużo światła. Pełnią one wówczas funkcję nowoczesnej firany. Z tego właśnie względu, idealnie sprawdzą się one w salonie lub w kuchni. Gdy z kolei zależy nam na zaciemnieniu pomieszczenia, postawmy na model wykonany z grubego materiału – bawełny lub specjalnej tkaniny typu blockout. Tego typu roleta rzymska świetnie sprawdzi się w sypialni, chroniąc przed wpadaniem promieni słonecznych.

Bogaty asortyment rolet w rozmaitych wersjach dostępny jest na stronie: https://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *