Menu

Jak walczyć z upałami na poddaszu?

22 maja 2018 - Rolety
Jak walczyć z upałami na poddaszu?
Jak walczyć z upałami na poddaszu?
Oceń wpis!

Każdy z nas czeka z utęsknieniem na lato, a gdy już się pojawia, narzekamy, że za duszno, za gorąco, szczególnie w domach i szczególnie na poddaszach, gdzie pomieszczenia znacznie szybciej się nagrzewają. Na szczęście wcale tak nie musi być. Dzięki dobrym oknom i roletom możemy mieć taki klimat, jaki tylko chcemy.

Dobre okna

Gdy budujemy czy remontujemy dom, jedną z podstawowych rzeczy, jest wymiana okien. Taka zmiana, a efekty odczujemy praktycznie od razu, zarówno latem, jak i zimą. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, ile ciepła „ucieka” nam przez dach, drzwi i okna – nawet do 30%. Podobnie latem. Dobre okna to również dobra wentylacja i energooszczędność, co bardzo szybko odczujemy w rachunkach za prąd. Dobre okna to również takie, dzięki którym, bez względu na porę roku, w danym pomieszczeniu będzie panować odpowiednia temperatura. Ponadto wiele okien potrafi również wytłumić dobrze hałasy z zewnątrz, co jest niezwykle ważne, szczególnie w pokojach dziecięcych czy sypialni a nawet pracowniach. Dobre okna kosztują, nie można na nich oszczędzać, ale po prostu wliczyć je w budżet remontu/budowy i potraktować to jako inwestycję na lata.

Ochrona przeciwsłoneczna

Jeżeli chcemy, aby nasze poddasze latem nie zamieniało się w saunę, musimy zadbać o odpowiednią ochronę Roleta zewnętrzna od marki Veluxprzeciwsłoneczną. To zapewnią nam odpowiednie rolety i markizy na okna dachowe. Poza tym, że mogą stanowić dekoracyjny element naszego pokoju, to dodatkowo pełnią wiele innych funkcji. Przede wszystkim odbijają promienie słoneczne, sprawiając, że pomieszczenie nie nagrzewa się tak szybko. Dobre rolety i markizy dają nam również idealne zaciemnienie. To właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż rolet zewnętrznych, dzięki nim możemy mieć wpływ na „klimat” naszego domu. Warto dodać, że dobre rolety zewnętrzne mogą zredukować ilość wpadającego światła nawet o 94% i poprawić izolacyjność o 16%. Kupując rolety, trzeba zwrócić uwagę na ich parametry, dzięki temu dopasujemy je do własnych potrzeb. Podobnie jak w przypadku okien, nie warto kierować się tylko ceną, warto postawić na jakość, dzięki temu takie rolety będą nam służyć wiele lat.

Poddasze może być naprawdę fajnym miejscem do życia i pracy, wystarczy tylko pomyśleć o kilku ważnych aspektach, aby uczynić je jeszcze bardziej funkcjonalnym. Okna i rolety to podstawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *