Menu

Jak walczyć z czynnikami atmosferycznymi na poddaszu?

30 kwietnia 2018 - Inne Okna, Okna Dachowe, Okna Drewniane, Okna Metalowe, Okna PCV, Rolety
Jak walczyć z czynnikami atmosferycznymi na poddaszu?
Jak walczyć z czynnikami atmosferycznymi na poddaszu?
5 (100%) 1 vote

Dawniej poddasze służyło nam do przechowywania niepotrzebnych rzeczy lub pełniło funkcję pralni i suszarni, dzisiaj coraz częściej tam się przeprowadzamy, urządzając sypialnię, pokój dla dzieci, pokój gościnny, biuro czy pracownię. Tego typu pomieszczenie nie należy jednak do „najłatwiejszych” ze względu na specyficzny klimat – latem jest gorąco, a zimą bardzo chłodno, dodajmy do tego zaduch i wilgoć. Na szczęście da się temu zaradzić. Jak? Wystarczą odpowiednie okna i rolety.

Zaduch i wilgoć

Dobierając okna, rozważając różne modele i opcje, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie funkcje one Okna PCV marki Peteckipełnią. To nie tylko „okno na świat”, które ma za zadanie wpuścić trochę światła, ale również ważny czynnik, od którego wiele zależy, m.in. to, jaka temperatura będzie panować na naszym poddaszu. To właśnie dlatego głównym wyznacznikiem zakupu nie powinna być cena, ale przede wszystkim poszczególne parametry. Każde okno ma inne, każde jest trochę inaczej zbudowane. Na szczęście producenci okien wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i dzisiaj mamy naprawdę duży wybór różnych modeli, różnej wielkości o różnych parametrach (https://www.petecki.eu/produkty/okna/). Każdy znajdzie coś dla siebie. Należy również pamiętać o tym, że nawet najbardziej szczelne okna, powinny mieć nawiewniki, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, ograniczają skraplaniu się powietrza, a przy tym gromadzeniu się wody i powstawaniu wilgoci.

Temperatura

Jeżeli myślicie, że na temperaturę powietrza w ogóle nie mamy wpływu, to jesteście w błędzie. Kupując okna, zwróćmy uwagę na współczynnik przenikania ciepła U i współczynnik przenikania energii cieplnej. Od tego bowiem zależy, jak dużo światła przedostanie się do naszego pomieszczenia. Absolutną podstawą w dzisiejszych czasach są również rolety – wewnętrzne lub zewnętrzne.  W przypadku tych pierwszych, dobrze jest skupić się na tych odbijających światło. Ważny jest również współczynnik zaciemnienia. Jeżeli zaś chodzi o rolety zewnętrzne, które cieszą się ostatnimi czasy bardzo duża popularnością, to naprawdę są niezastąpione. Stanowią idealne zaciemnienie oraz zabezpieczają mieszkanie przed „uciekaniem” ciepła, co szybko odczujemy nie tylko na termometrze, ale również w rachunkach za prąd. Sam montaż takich rolet potrafi obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%.

Jak widać wszystko jest do zrobienia, pamiętajmy o tym, że zawsze należy kierować się jakością, a nie tylko ceną. Takie zakupy należy potraktować jako inwestycję na długie lata.

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *