Menu

Jak uchronić się przed światem zewnętrznym?

27 kwietnia 2018 - Bez kategorii
Jak uchronić się przed światem zewnętrznym?
Jak uchronić się przed światem zewnętrznym?
Oceń wpis!

Dom to nasza opoka, miejsce, w którym najlepiej wypoczywamy, do którego wracamy po ciężkim dniu pracy z nadzieją na relaks i na to, że nikt i nic nam nie będzie przeszkadzał. Każdy z nas zna sytuację, w której siadamy w wygodnym fotelu z ulubioną książką lub kładziemy się na łóżku, a tu nagle coś nie daje nam spokoju – uporczywe promienie słoneczne próbują się do nas przedostać, oślepiają nas, sprawiają, że jest duszno i parno tak, że nie da się wytrzymać. Na szczęście są na to sposoby. Dobre okna i rolety przychodzą nam z pomocą.

Dobre okna

Budując czy remontując dom, kwestię okien należy potraktować jako inwestycję na lata. Nie warto oszczędzać, gdyż takie oszczędności są pozorne i bardzo szybko się o tym przekonamy. Dobre okna cechuje przede wszystkim: energooszczędność, odporność na każdą pogodę, dobry przepływ powietrza, czyli wentylacja o każdej porze roku, łatwość mycia. Dzisiaj producenci okien wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, cały czas udoskonalając swoje produkty i wyposażając je w dodatkowe, bardzo przydatne funkcje. Dobre okna to funkcjonalność i piękne wzornictwo w jednym.  Dobre okna potrafią obniżyć nam rachunki za energię elektryczną nawet o 30%, a nowoczesne technologie sprawiają, że bez względu na porę roku, w danym pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura. Dodatkowo wiele okien potrafi również wytłumić dobrze hałasy z zewnątrz, co jest niezwykle ważne, szczególnie w pokojach dziecięcych czy sypialni. Jeżeli chcemy uchronić się przed światem zewnętrznym, montaż odpowiednich okien to podstawa.

Dobre rolety

Kolejnym krokiem jest montaż rolet. Tutaj mamy szerokie pole do popisu. Producenci markiz i rolet dają nam Roleta zewnętrzna od marki Veluxnaprawdę ogromny wybór. Każdy najdzie coś dla siebie – rolety zewnętrzne, wewnętrzne, rolety rzymskie, markizy do okien dachowych i wiele, wiele innych. Co dają nam takie rolety? Przede wszystkim odbijają promienie słoneczne, sprawiając, że pomieszczenie nie nagrzewa się tak szybko. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, takie będziemy mieć również zaciemnienie w pokoju. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się rolety zewnętrzne. Dawniej uchodziły jedynie za element antywłamaniowy, dzisiaj już ich rola jest znacznie bardziej doceniona. Dobre rolety zewnętrzne mogą zredukować ilość wpadającego światła nawet o 94% i poprawić izolacyjność o 16%. Dają całkowite zaciemnienie oraz efekt wyciszenia hałasu z otoczenia czy powstałego podczas deszczu czy gradu. Zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń latem i nie pozwalają „uciekać” ciepłu zimą, co szybko da się odczuć przy kolejnym rozliczeniu za ogrzewanie.

 

Jeżeli chcemy, aby nasz dom był oazą spokoju i komfortu musimy zadbać o każdy element. Izolacja domu, wybór odpowiednich okien i montaż rolet to absolutna podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *