Menu

Jakie szyby do okien dachowych

30 sierpnia 2017 - Okna Dachowe
Jakie szyby do okien dachowych
Jakie szyby do okien dachowych
Oceń wpis!

 

Wszyscy wiemy, że okna jako takie narażone są na działanie wszystkich możliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg, wiatr oraz wiele innych rzeczy, z których istnienia sprawę zdają sobie jedynie producenci szyb. Wyobraźmy sobie zatem, na jakie nieprzyjemności narażone są szyby do okien dachowych, które przez to, że bardzo często posiadają duży kąt nachylenia albo wręcz są montowane całkowicie poziomo muszą nie tylko pełnić funkcję tradycyjnych szyb, ale przy tym znosić takie same obciążenia jak dach! Dlatego wybierając okna dachowe nie należy oszczędzać! Warto jednak dopasować właściwości naszej przyszłej szyby do naszych potrzeb.

Bezpieczne i dźwiękoszczelne

Wybierając okno dachowe musimy pamiętać, że poddasze to specyficzne pomieszczenie – zimą najszybciej się wychładza, a latem błyskawicznie nagrzewa. Dlatego wiele osób decyduje się w tym miejscu na zamontowanie szyby energooszczędnej, która pomaga regulować temperaturę w pokoju. Oprócz tego warto zdawać sobie sprawę z przeciążeń na jakie jest narażona szyba leżąca niemal poziomo. Jesienią gromadzą się na niej gałązki i liście, a zimą może pęknąć pod ciężarem śniegu! Dlatego warto rozważyć zakup szyby bezpiecznej, która jest dodatkowo laminowana i która, w razie pęknięcia, nie rozpada się na kawałki stwarzając zagrożenie dla osób akurat przebywających w pokoju. Oprócz tego na rynku znajdują się również szyby dźwiękoszczelne, które są pokryte specjalną folią izolującą odgłosy z zewnątrz, takie na przykład jak stukot deszczu, który jest przyjemny na ogół przez pierwsze dziesięć minut, czy dźwięki ulicy.

Szyby dla wymagających

Jeżeli chcemy dodatkowo zabezpieczyć dom przed włamaniem warto rozważyć zakup szyby hartowanej. Taka szyba jest kilkukrotnie grubsza niż zwykła szyba, a także bez problemu znosi duże wahania temperatury. Producenci zadbali również o to, żeby szyba nawet po ewentualnym pęknięciu nie stanowiła zagrożenia. Rozbita szyba hartowana rozpada się na niewielkie kawałki o tępych krawędziach. Na uwagę zasługuje również inny rodzaj szyb – szyby samoczyszczące. To marzenie każdej pani domu swoje niemal magiczne właściwości zawdzięcza specjalnej powłoce hydrofobowej odpychającej kropelki wody, które następnie zmywają całe okno usuwając kurz i inne zabrudzenia.

Przemysł okien dachowych jest imponujący! Pytanie tylko, czy możemy znaleźć jedno okno, którego szyba połączy w sobie przynajmniej część tych niezwykłych właściwości? Oczywiście! W ofercie producenta Velux znajdziemy bogaty wybór okien dachowych, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów! Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta velux.pl!

Na poddaszu zamontować można okna dachowe lub lukarny.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *