Menu

W jaki sposób możemy sterować roletami okiennymi?

13 września 2017 - Rolety
W jaki sposób możemy sterować roletami okiennymi?
W jaki sposób możemy sterować roletami okiennymi?
5 (100%) 1 vote

Zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne mają sporo zalet – te pierwsze chronią przed spojrzeniami sąsiadów i promieniami słonecznymi oraz zdobią pomieszczenie, drogie natomiast, dają poczucie bezpieczeństwa, zapewniają ciszę, zabezpieczają przed zimnem, a w okresie letnim zapewniają przyjemny chłód. Sterować nimi możemy w sposób ręczny lub automatyczny.

Ręcznie czy elektrycznie?

Jeżeli zdecydujemy się na montaż rolet montowanych ręcznie, do wyboru będziemy mieć dwa rozwiązania – zwijarkę z korbą oraz zwijacz (tutaj użytkownik pociąga za sznurek lub taśmę). Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że korzystanie z nich wymaga nieco wysiłku (dotyczy to w szczególności rolet zewnętrznych) i czasu, jeżeli korzystamy z nich kilka razy dziennie.

Znacznie bardziej komfortowe są rolety elektryczne, za których obsługę odpowiedzialny jest specjalny mechanizm, który, w zależności od indywidualnych preferencji, może podnosić każdą z nich z osobna lub wszystkie na raz (dotyczy to zarówno wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej). Dostępne obecnie na rynku silniki do rolet wewnętrznych cechują się dużą szybkością podnoszenia i opuszczania i posiadają możliwości programowania czasowego. Dzięki temu moment otwierania i zamykania rolet można dostosować do własnych potrzeb. Funkcja ta pozwala między innymi na ochronę wnętrza przed zbytnim nasłonecznieniem. Dzięki tak zwanej funkcji urlopowej jesteśmy tu w stanie ustawić samoczynne podnoszenie się rolet na dzień i ich opuszczanie na noc podczas naszej nieobecności. Stworzy to wrażenie obecności domowników, co w większości przypadków skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. Samoczynnie podnoszące się rolety to także spory komfort dla naszych roślin. Najnowsze urządzenia tego typu są w stanie mierzyć zarówno temperaturę panującą w domu i na zewnątrz, jak i  poziom opadów oraz nasłonecznienia i w zależności od uzyskanych pomiarów, odsłaniać lub zasłaniać okna.

Dobierając silnik o takiej rolety, kluczowe jest dopasowanie go do produktu, który będzie obsługiwał, w związku z tym kluczowe jest tu uwzględnienie jego powierzchni oraz masy. Zdecydować możemy się tutaj na sterowanie radiowe przy pomocy pilota lub przewodowe, w ramach którego korzystać będziemy z panelu sterującego umieszczonego na ścianie.

Bogaty wybór rolet elektrycznych znajdziemy na stronie velux.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *