Menu

Jakie są korzyści związane z montażem rolety zewnętrznej

30 lipca 2017 - Okna PCV, Rolety
Jakie są korzyści związane z montażem rolety zewnętrznej
Jakie są korzyści związane z montażem rolety zewnętrznej
Oceń wpis!

Roleta zewnętrzna to coraz popularniejsza dodatkowa forma osłony okien. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na założenie tej nie należącej do najtańszych osłony? Co sprawia, że rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem? Na te pytania postaramy odpowiedzieć się poniżej.

Dodatkowa oszczędność

W przypadku rolety zewnętrznej, zwłaszcza lepszej jakości, często może odstraszać cena. Ale wbrew pozorom dodatkowa osłona okna może przełożyć się na bardzo duże oszczędności! Nowoczesna roleta może stanowić dodatkowe źródło ogrzewania zimą oraz zapobiegać nagrzewaniu się pomieszczenia latem. Jak to możliwe? Wykonane ze specjalnych materiałów rolety zewnętrzne po opuszczeniu mogą działać jak dodatkowa szyba oraz, w zależności od pogody, skuteczna izolacja nie dopuszczająca do okien promieni słonecznych. Dzięki temu roleta zewnętrzna zarówno latem jak i zimą pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, co przekłada się na niższe rachunki za prąd oraz ogrzewanie! Można śmiało założyć, że kwota, którą zainwestujemy w rolety zewnętrzne, zwróci się nam w przeciągu kilku miesięcy!

Ochrona antywłamaniowa

Ale regulacja temperatury to nie wszystko. Wiele osób decyduje się na założenie rolet zewnętrznych ze względu na dodatkową ochronę mienia. Odpowiednio dobrane rolety pozwalają zabezpieczyć okna przed niepożądanymi gośćmi, a tym samym zwiększają poczucie bezpieczeństwa domowników. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możemy sobie zaoszczędzić naprawdę dużo stresu! Jeżeli antywłamaniowa funkcja rolet jest tym, co przede wszystkim nas interesuje, warto zapoznać się z ofertą rolet z atestem, który dodatkowo potwierdza ich skuteczność. W tym przypadku musimy jednak przygotować się na poważniejszy wydatek. Dlatego przed podjęciem decyzji warto skontaktować się z producentem oraz ustalić, czy w naszym wypadku roleta antywłamaniowa jest konieczna, czy też wystarczy „zwykła” roleta zewnętrzna, która – pomimo braku atestu – również pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia.

Jeżeli zainteresował Was temat rolet zewnętrznych lub szukacie sprawdzonego producenta tego rodzaju wyrobów, więcej informacji znajdziecie na stronie velux.pl!

Zalety markiz i rolet

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *