Menu

Rolety czy żaluzje? Najlepsza aranżacja okienna

6 listopada 2017 - Rolety
Rolety czy żaluzje? Najlepsza aranżacja okienna
Rolety czy żaluzje? Najlepsza aranżacja okienna
4.5 (90%) 2 votes

Wiele osób myśli, że rolety czy żaluzje to stosunkowo nowy wynalazek, który pasuje jedynie do minimalistycznych i współczesnych wnętrz. Jest to oczywiście nieprawda! Rolety znane były już w starożytnym Egipcie, a bambusowe żaluzje z powodzeniem zdobiły japońskie domy na długo przed restauracją Meiji! Poza tym ilość rodzajów oraz materiałów, z których wykonane są zarówno rolety, jak i żaluzje, sprawia, że bez problemu możemy znaleźć oprawę okna najlepiej pasującą do charakteru naszego wnętrza! Pytanie tylko, co lepiej sprawdzi się w naszym przypadku?

 

Nowoczesne rolety

 

Dostępne na rynku rolety żaluzje mogą zaspokoić gusta nawet najbardziej wybrednych klientów. Zacznijmy może od rodzajów rolet – w sklepach znajdziemy proste rolety o minimalistycznym fasonie, ale również niezwykle ozdobne rolety weneckie, a także rolety rzymskie, układające się w dekoracyjne plisy. Dodatkowo możemy wybierać pomiędzy licznymi tkaninami i tworzywami, z których wykonane zostały rolety. Bardzo bogatą ofertę kolorystyczną ma na przykład firma Velux, która posiada również bajkową linię rolet dedykowaną najmłodszym użytkownikom. Dzięki temu rolety są bardzo uniwersalne, a decydując się na nie, nie musimy rezygnować z bogatej oprawy okiennej. Pisząc o roletach, warto wspomnieć również o ich podział pod względem praktycznym – na rynku znajdziemy rolety typu blackout, doskonałe na przykład do sypialni, rolety typu day & night, które, podobnie jak żaluzje, pozwalają na regulowanie dostępu światła słonecznego, a także specjalne rolety zapobiegające nagrzewaniu się pomieszczenia. Dodatkowo rolety są proste w czyszczeniu – większość z nich pokryta jest specjalną aperturą, która sprawia, że materiał użyty do ich wykonania jest odporny na zabrudzenia. Większości rolet w zupełności wystarczy przetarcie raz na jakiś czas wilgotną szmatką.

 

Stylowe żaluzje

 

Żaluzje większości z nas wciąż kojarzą się z negocjowalnej urody aluminiowymi listewkami, które są trudne do utrzymania w czystości oraz szybko się nagrzewają. Zatem najwyższa pora odczarować ten element oprawy okiennej! Nowoczesne żaluzje potrafią wspaniale wzbogacić aranżację wnętrza! Dostępne na rynku żaluzje drewniane będą idealnie wyglądały na przykład w gabinecie urządzonym w stylu kolonialnym, a nowoczesne żaluzje z materiału skóropodobnego dodadzą nieco drapieżności salonowi utrzymanemu w konwencji high-tech. Dodatkowo żaluzje są doskonałym wyborem w pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci, jak łazienka, kuchnia czy pralnia, gdzie rolety czy tradycyjne zasłony mogą się nie sprawdzić.

 

Odpowiedź na pytanie: „jaka jest najlepsza aranżacja okienna?” brzmi… To zależy! Zarówno rolety, jak i żaluzje mają szereg zalet, które odpowiednio użyte, pozytywnie wpłyną zarówno na wygląd, jak i funkcjonalność konkretnego pomieszczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *