Menu

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – rozpatrujemy różne warianty

8 sierpnia 2017 - Rolety
Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – rozpatrujemy różne warianty
Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne – rozpatrujemy różne warianty
Oceń wpis!

Okno dachowe jest bardzo dobrym źródłem światła, szczególnie jeśli jest usytuowane po południowej stronie dachu. Czasem nawet tego światła jest za dużo, a my zastanawiamy się, co zrobić, by nieco przesłonić okno. Tradycyjne zasłony w tym przypadku nie zdadzą egzaminu. Trzeba sięgnąć po inne rozwiązanie.

Rolety na tradycyjne okna znane są już od dawien dawna. Stosuje się je zamiennie z żaluzjami i tradycyjnymi zasłonami. W przypadku okien dachowych rolety są swego rodzaju nowością, ale coraz śmielej radzą sobie na rynku. Rolety na okna dachowe możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne.

Rolety zewnętrzne

Ich zadaniem jest przede wszystkim ochrona pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Rolety zewnętrzne pokryte są specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne. Dzięki temu rolety zewnętrzne zapobiegają nagrzewaniu się szyby, a co za tym idzie – pomieszczenia. Jednocześnie rolety ograniczają dostęp światła słonecznego, w każdej chwili możemy przyciemnić pomieszczenie i udać się na zasłużoną drzemkę. W sezonie zimowym rolety zewnętrzne są dodatkowym zabezpieczeniem przed utratą ciepła. Wybierając rolety zewnętrzne, warto postawić na takie, któryrolety wewnętrznemi steruje się zdalnie, za pomocą pilota. Dzięki temu zniknie problem regulacji wysokości rolety. Rolety zewnętrzne pełnią także funkcję antywłamaniową.

Rolety wewnętrzne

Dzięki specjalnym prowadnicom przylegają do okna tak samo, jak w przypadku tradycyjnych, pionowych okien. Rolety wewnętrzne mogą całkowicie zaciemniać lub tylko przyciemniać pomieszczenie. Mogą też być wykonane z materiału przepuszczającego światło. W tym przypadku ich zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed oczami ciekawskich sąsiadów.

Rolety wewnętrzne mogą być zablokowane na dowolnej wysokości okna, to my decydujemy jaka część okna ma być osłonięta. Świetnie sprawdzają się w słoneczne dni, rankiem pozwalają dłużej spać, bez trudu wyczarują atmosferę na popołudniową drzemkę.

Rolety wewnętrzne to także świetny strażnik czystości mieszkania. Zatrzymują kurz i alergeny, są łatwe w czyszczeniu.

Wybór odpowiednich rolet nie jest sprawą skomplikowaną, niemniej jednak przed zakupem warto zdobyć trochę praktycznej wiedzy. My polecamy zapoznanie się ze stroną producenta ww

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *