Menu

Rolety podgumowane czy odbijające światło?

21 sierpnia 2017 - Rolety
Rolety podgumowane czy odbijające światło?
Rolety podgumowane czy odbijające światło?
Oceń wpis!

Wysokie temperatury na zewnątrz i trafiające do pomieszczenia promienie słoneczne mogą być w szczególności uciążliwe w okresie wiosenno – letnim. Skutecznym rozwiązaniem problemu mogą być rolety, których tkaniny pokrywane są materiałami całkowicie zasłaniającymi światło lub odbijającymi je.

Rolety wewnętrzne

W pomieszczeniach, które są w szczególności narażone na działanie promieni słonecznych warto postawić na rolety wewnętrzne. W zależności od wybranej konstrukcji i zastosowanego materiału, mogą one pełnić funkcję tak ozdobną, jak i zaciemniającą.

Poza ochroną przed promieniami słonecznymi, stanowią one także świetny sposób na niedopuszczenie do nagrzewania się pomieszczenia. Różnica we wnętrzach bez zainstalowanych rolet oraz tych z pełnymi przysłonami wynosi maksymalnie kilka stopni Celsjusza.

Rolety podgumowane czy odbijające światło?

Rolety podgumowane zapewniają całkowite zaciemnienie bez względu na panujące aktualnie warunki świetlne. Materiał, jakim pokrywane są tkaniny występuje tu najczęściej w kolorze samej rolety. Ze względu na unikalne właściwości, jego pielęgnacja nie sprawia większych trudności, w związku z czym z powodzeniem zamontować można taki produkt na przykład w kuchni, gdzie ryzyko zabrudzenia rolety jest duże. Tkaniny podgumowane występują także w wersji z białą warstwą gumy.

Warto jedynie pamiętać, by rolet z tkanin podgumowanych nie montować na oknach dachowych oraz tych, które są wystawione na silne nasłonecznienie (dotyczy to w szczególności rolet o ciemnej kolorystyce, które mocno chłoną energię) – materiał może ulec wówczas odkształceniu. Najlepszym rozwiązaniem będzie postawić wówczas na roletę w kasecie z materiałem o grubszym splocie.

Rolety z tkaninami odbijającymi promienie słoneczne

Tego typu rolety świetnie sprawdzą się w sypialni i pokoju dziecięcym

Równie dużą popularnością cieszą się tak zwane rolety posrebrzane, które są zbudowane w taki sposób, że jedną stronę możemy swobodnie dostosować  do wyposażenia naszego wnętrza, na drugą natomiast, naniesiona zostaje warstwa gumy odbijająca promienie słoneczne. Tego typu rolety dobrze sprawdzą się między innymi w sypialni oraz pokoju dziecięcym. Posrebrzane tkaniny, wbrew pozorom, nie są aluminiowe – stosuje się tu gumę w kolorze srebrzystym.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej: http://www.velux.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *