Menu

Rolety i plisy zaciemniające – dlaczego warto je mieć

16 listopada 2017 - Rolety
Rolety i plisy zaciemniające – dlaczego warto je mieć
Rolety i plisy zaciemniające – dlaczego warto je mieć
5 (100%) 2 votes
Piękne i słoneczne dni na ogół nas cieszą oraz napełniają pozytywną energią! Z drobnymi wyjątkami. Nie zawsze rzęsiście oświetlone pomieszczenie jest powodem do radości, a czasem może wręcz utrudniać nam funkcjonowanie podczas codziennych czynności. W jaki sposób?
 

Kiedy słońce zaczyna przeszkadzać

 
Wyobraźcie sobie taką sytuację – pracowaliście do późna, dziecko zaczęło ząbkować, pies się pochorował. Siłą rzeczy, całą noc spędziliście na nogach, więc chcielibyście pospać nieco dłużej. Niestety, promienie porannego słońca przeświecające przez zasłony lub żaluzje skutecznie was wybudzają. Albo inny przypadek – na zewnątrz świeci słońce, ale zanim skorzystacie z pięknej pogody, musicie trochę popracować. Siadacie do komputera, odpalacie monitor i… Nic. Jasne dzienne światło skutecznie utrudnia Wam pracę. W ciągu dnia jest wiele sytuacji, w których trakcie słońce jest elementem przeszkadzającym, na szczęście rozwiązanie problemu jest bardzo proste! Wystarczy zamontować na naszym oknie rolety lub plisy zaciemniające, dzięki którym już nigdy nie będziemy musieli narzekać na słoneczną pogodę!
 

Rolety i plisy zaciemniające na spokojną pracę i dobry sen

 
Rolety i plisy zaciemniające to idealne rozwiązanie do sypialni oraz pokoju dziecięcego, ale nie tylko! Tego rodzaju osłona okien doskonale sprawdzi się również w gabinecie, a nawet w salonie! Dzięki specjalnej technologii rolety doskonale wytłumiają światło, a możliwość regulacji gwarantuje nam, że w pomieszczeniu będzie tak jasno, jak sobie tego życzymy! Ale możliwość pogrążenia dowolnego pokoju wnętrza w egipskich ciemnościach to nie wszystkie zalety rolet. Nie od dziś wiadomo, że zasunięcie zasłon pomaga regulować temperaturę w pomieszczeniu – z roletami i plisami całkowicie blokującymi dopływ światła ta antyczna metoda jest jeszcze łatwiejsza! Latem rolety i plisy pozwolą nam utrzymać w pomieszczeniu przyjemny chłód, a zimą nie pozwolą uciec ciepłu.
 
Jeżeli więc zastanawiasz się, czy takie rolety są Ci potrzebne, odpowiedź brzmi – tak! Zwłaszcza że tego rodzaju osłony okienne dostępne są w licznych wariantach kolorystycznych, w tym wzorach idealnych do pokoju dziecięcego!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *