Menu

Rolety plisowane, biurko i wygodne krzesło – czyli urządzamy domowe biuro

11 stycznia 2018 - Rolety
Rolety plisowane, biurko i wygodne krzesło – czyli urządzamy domowe biuro
Rolety plisowane, biurko i wygodne krzesło – czyli urządzamy domowe biuro
5 (100%) 2 votes

Żyjemy w takich pięknych czasach, w których coraz więcej osób, nawet pracując na etacie, może pozwolić sobie na zawodowe spełnienie w domowym zaciszu. Jednak często rzeczy, które z początku są dla freelancerów równoznaczne z upragnioną wolnością – czyli niewstawanie rano, praca z łóżka w piżamie i możliwość samodzielnego zarządzania czasem – dosyć szybko okazują się być zabójcami produktywności. Nagle łapiemy się na tym, że zamiast mieć całe popołudnie dla siebie, zarywamy noce, a nasz rytm dobowy zamienia się w całkowite przeciwieństwo słowa „rytm”. W takim wypadku wyjście jest jedno – domowe biuro.

Rolety plisowane – doskonałe rozwiązanie do domowego biura!

O ile praca z łóżka ma swój urok, o tyle stosunkowo szybko zauważymy, że o godzinie 17 wciąż jesteśmy w piżamie, a przez cały dzień zjedliśmy tylko kawę i paczkę ciastek. Na dłuższą metę tak nie da się żyć. Zwłaszcza, że istnieje sporo badań potwierdzających to, że praca w sypialni ma negatywny wpływ na nasz nocny wypoczynek. Nawet jeżeli jeszcze nie odczuwamy negatywnych skutków leżenia w łóżku z laptopem, to niebieskie światło monitora oraz brak ruchu szybko sprawi, że nagle zaczniemy mieć problemy ze snem, co pociągnie za sobą spadek produktywności i pogłębi naszą dezorganizację. Dlatego kiedy tylko zdecydujemy się na zostanie freelancerem, warto wyznaczyć w naszym mieszkaniu kąt czy też nawet osobne pomieszczenie, które przeznaczymy na nasze „home office”. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o jego oświetlenie. Idealne domowe biuro będzie się znajdowało w nasłonecznionej części domu (naturalne światło poprawia koncentrację). Żeby jednak nadmiar ożywczych promieni słonecznych nie utrudniał nam życia świeceniem w monitor, warto zainwestować w specjalne rolety plisowane, na przykład te marki Velux – www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-plisowane. Rolety plisowane nie tylko efektownie wyglądają, ale również zmiękczają i rozpraszają światło, sprawiając tym samym, że możemy w pełni cieszyć się słońcem za oknem, nie irytując się przy tym z powodu utrudnionej pracy na komputerze.

Lampka, biurko i krzesło – podstawy pracy z domu

Oczywiście dzień nie trwa wiecznie, dotyczy to zwłaszcza naszego polskiego klimatu. Dlatego warto również zainwestować w oświetlenie główne i dodatkowe, czyli w tym przypadku regulowaną lampkę stołową. Oprócz oświetlenia poważnie zastanówmy się również nad wyborem biura oraz krzesła. Osoby pracujące z domu mają tendencję do zapominania o bożym świecie, co sprawia, że nierzadko spędzają w pozycji siedzącej więcej czasu, zapominając o obowiązkowych przerwach co godzinę. To sprawia, że freelancerzy powinni zwracać szczególną uwagę na wybór ergonomicznych mebli, które zapewnią wsparcie całemu ciału i pozwolą na uniknięcie nieprzyjemnych problemów zdrowotnych związanych z kręgosłupem i stawami.

Podsumowując – praca z domu to doskonałe rozwiązanie, ale mimo wszystko warto nadać jej odrobinę organizacji. Odpowiednio zaprojektowane domowe biuro polepszy nie tylko naszą produktywność i higienę pracy, ale również wiele innych aspektów codziennego życia, z których nie zdajemy sobie sprawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *