Menu

Jak przygotować poddasze do lata?

12 lutego 2018 - Rolety
Jak przygotować poddasze do lata?
Jak przygotować poddasze do lata?
5 (100%) 1 vote

Poddasza, choć mają swój niezwykły klimat, urok i charakter, mają również pewne wady – bardzo szybko się nasłoneczniają, co latem może być uciążliwe. Na szczęście da się tego uniknąć. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju osłony na okna – markizy i rolety. Bardzo duże znaczenie ma także sama izolacja dachu.

Rolety, markizy, żaluzje

W izolacji poddasza bardzo duże znaczenie odgrywają okna, jakie zamontujemy. Dobra jakość tkwi w szczegółach, Rolety marki Veluxa w tym wypadku bardzo ważny jest czynnik izolacyjny okna i ramy. Dlatego wybierając okna, należy zwrócić uwagę na wszystkie jego parametry, a nie tylko na jego kształt i rozmiar. Dobre okna to gwarancja dobrej izolacji i odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Poza samym oknem, najlepszym sposobem ochrony przed promieniami słonecznymi jest zamontowanie odpowiednich osłon. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór: markizy przeciwsłoneczne, markizy zewnętrzne, rolety zaciemniające, rolety automatyczne, folie na okna – każdy znajdzie coś dla siebie. Najskuteczniejsze są rolety zewnętrzne, gdyż zatrzymują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby, dzięki temu zapobiega to nagrzewaniu się pomieszczenia i dają cień w środku upalnego lata. Ci, którzy decydują się na montaż rolet wewnętrznych, muszą zwrócić uwagę przede wszystkim na ich parametry, od nich bowiem zależy ich skuteczność. Tutaj bardzo ważny jest rodzaj materiału, z którego są zrobione, jego grubość oraz takie wartości, jak przepuszczalność światła czy współczynnik jego odbijania. Jeżeli dokonamy dobrego wyboru, możemy naprawdę ograniczyć ilość wpadających promieni słonecznych do minimum.

Izolacja poddasza

Jeżeli jesteśmy w trakcie budowy domu lub remontu poddasza, zwróćmy uwagę na odpowiednią izolację. To od niej w dużej mierze zależy to, jakie będą panować temperatury. Dobra izolacja chroni bowiem dom przed nadmierny nagrzewaniem i ekspozycją na mrozy. Dzięki temu zarówno latem, jak i zimą panują odpowiednie temperatury, w których da się mieszkać i funkcjonować. Do izolacji najlepiej sprawdza się wełna mineralna lub membrana.  Ta ostatnia cechuje się dużą paroprzepuszczalnością. Oczywiście wybór izolacji to jedno, ale niezmiernie ważny jest również jej dokładny montaż. Pamiętajmy również, że taka izolacja to niemały wydatek, jednak szybko zwróci się również w rachunkach za ocieplanie domu. Potraktujmy to więc jako jednorazowy wydatek, stanowiący inwestycję na lata.

Adaptacja poddasza wymaga przemyślanych decyzji. Nie działajmy pochopnie, ale przemyślmy wszystko krok po kroku. Dzięki temu nasza przestrzeń będzie w pełni funkcjonalna, wygodna i komfortowa. Nie oszczędzajmy na materiałach, traktujmy to jako inwestycję. Jakiekolwiek oszczędności prędzej czy później obrócą się przeciwko nam. Wybierajmy tylko sprawdzonych producentów, którzy słyną tylko z dobrej jakości produktów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *