Menu

Powody dla których warto zdecydować się na płaski dach

16 października 2017 - Okna Dachowe
Powody dla których warto zdecydować się na płaski dach
Powody dla których warto zdecydować się na płaski dach
Oceń wpis!

Przez długi czas płaski dach kojarzył się z czymś niepraktycznym. Jednak już od kilku lat coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie architektoniczne. Płaski dach ma wiele zalet, a nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że doskonale sprawdza się nawet w zimnym klimacie!

 

A raczej powinniśmy napisać – zwłaszcza w zimnym!

 

Dosyć długo głównym powodem, dla którego nie budowano domów z płaskim dachem, było przeświadczenie, że taka konstrukcja może załamać się pod nawałem śniegu. Argumentem przeciw była również obawa przed przeciekaniem dachu i większą przepuszczalnością wilgoci. Obecnie jednak dachy płaskie – zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym – konstruowane są w taki sposób, żeby jak najlepiej chronić i izolować wnętrze budynku przed wpływem czynników atmosferycznych. Warto również zwrócić uwagę na to, że tradycyjne dachy też w dużym stopniu są narażone na opady, nie wspominając nawet o takich zjawiskach meteorologicznych, jak burze czy wichury, podczas których to, że dach spadzisty zostanie zerwany, jest o wiele bardziej prawdopodobne!

 

Kolejnym atutem płaskiego dachu jest możliwość bezproblemowego zamontowania kolektorów słonecznych, które cieszą się coraz większą popularnością, oraz ich bezproblemowe kontrolowanie! Nie wspominając już o drobnych naprawach na dachu czy sprzątaniu. W tym  celu wystarczy zainwestować w wyłaz dachowy na dach płaski. Pamiętajmy o tym, żeby wybierać wyłazy wysokiej jakości – najlepiej energooszczędne oraz obowiązkowo wykonane z hartowanego szkła. Nie zaszkodzi również, jeżeli to specyficzne okno będzie wyposażone w ułatwiającą życie powłokę samoczyszczącą, jak na przykład sferyczny moduł szklany marki Velux.

 

Płaski dach jest również doskonałym wyborem dla osób, które interesują się budownictwem energooszczędnym. Brak dodatkowej, raczej bezużytecznej, przestrzeni oraz licznych załamań sprawia, że budynki z płaskim dachem o wiele łatwiej ogrzać, co ma ogromne znaczenie w przypadku domów jednorodzinnych.

 

No i może nie najważniejsza, ale bardzo przyjemna właściwość płaskiego dachu, to możliwość przerobienia go na tak zwany „zielony dach”, czyli swego rodzaju ogród mieszczący się na szczycie budynku.

 

Nowoczesny płaski dach ma liczne zalety! A jeżeli poszukujesz funkcjonalnego i trwałego wyłazu dachowego, zapraszamy na stronę velux.pl!

Ogród na dachu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *