Menu

Plusy i minusy okien aluminiowych

13 kwietnia 2018 - Bez kategorii
Plusy i minusy okien aluminiowych
Plusy i minusy okien aluminiowych
Oceń wpis!

Okna aluminiowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i trwałe oraz energooszczędne. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Garść przydatnych informacji na ten temat znajdziecie w poniższym tekście.

Gdzie wykorzystuje się okna aluminiowe?

Okno aluminiowe dotychczas wielu z nas kojarzyło się wyłącznie z budynkami urzędów czy szkół. Obecnie jednak, często stanowią element nowoczesnych domów jednorodzinnych. Taki rodzaj stolarki najlepiej sprawdzi się w budynkach z dużymi przeszkleniami podkreślonymi przez efektowne profile okienne.

Estetyka

Niewątpliwym plusem okien aluminiowych jest fakt, że są one dostępne w niemalże nieograniczonej palecie kolorystycznej. Mamy możliwość zarówno anodowania ich na dowolny kolor, jak i lakierowania proszkowego. Wielbiciele klasyki postawić mogą na okna w kolorze naturalnego aluminium – ciemnoszare lub brązowe, a fani stylu eko – wykończenie imitujące wybarwienie i usłojenie drewna. Powierzchnia stolarki może być matowa, błyszcząca lub metalizowana. Możemy się również zdecydować na profile o innym kolorze wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jako że aluminium jest materiałem niezwykle plastycznym, pozwala na uformowanie dowolnego kształtu – trapezu, łuku czy koła, w nawet najbardziej niestandardowym rozmiarze czy szerokości.

Solidność

Kilkukomorowe profile aluminiowe wypełnia się materiałami termoizolacyjnymi najwyższej jakości, co sprawia, że uzyskują one bardzo korzystne parametry współczynnika U, czyli przenikania ciepła. Wspominana już wysoka plastyczność opisywanego materiału powoduje, że wykonać można z niego nawet bardzo wąskie profile. Dzięki temu możliwe staje się zwiększenie powierzchni szyby, a co za tym idzie – zagwarantowanie maksymalnego dopływu światła słonecznego.

Sporą zaletą okien aluminiowych jest również fakt, że są łatwe w pielęgnacji i nie wymagają specjalistycznych zabiegów konserwacyjnych. W zupełności wystarczające będzie umycie ich raz na kilka miesięcy przy pomocy łagodnego detergentu oraz ściereczki zwilżonej wodą. Uwaga! Preparat nie powinien posiadać w swoim składzie octu lub innego kwasu.

Warto tu także wspomnieć o tym, że metalowe elementy niemalże w 100 procentach poddają się recyclingowi, a co za tym idzie – są przyjazne dla środowiska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *