Menu

Okno tarasowe – idealne rozwiązanie nie tylko dla tarasu

24 kwietnia 2018 - Inne Okna, Okna PCV
Okno tarasowe – idealne rozwiązanie nie tylko dla tarasu
Okno tarasowe – idealne rozwiązanie nie tylko dla tarasu
Oceń wpis!

Taras to coś więcej niż balkon. To przestrzeń, którą można zagospodarować praktycznie w dowolny sposób. Posiadanie tarasu w naturalny sposób podkreśla status materialny i jest swego rodzaju wizytówką sukcesu.

Do czego służy taras?

Tarasy można podzielić na dwie kategorie: otwarte i zamknięte. Otwarte są zawsze na parterze i są niczym innym jak tylnym wyjściem do ogrodu. Nawet jeśli za drzwiami znajduje się zabudowana przestrzeń to i tak zawsze kończy się schodkami ku ziemi. Tarasy zamknięte znajdziemy na wyższych kondygnacjach. Są charakterystyczne dla dużych domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pojawiają się także w ośrodkach wczasowych, sanatoriach, rzadziej szpitalach. Można określić je mianem dużego balkonu, przy czym wielkość tarasu może być porównywalna z wielkością salonu. Taki taras można, zwłaszcza w sezonie letnim, zagospodarować podobnie jak ogródek, stworzyć dodatkową przestrzeń do życia, cieszyć się świeżym powietrzem i słońcem. Na tarasie zmieści się nie tylko stół i fotele, ale co najmniej kilka innych niewysokich mebli na rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Jeśli taras jest zadaszony, można ustawić na nim także sprzęt grający. okno tarasowe petecki

Optymalne drzwi na taras

To, do czego dążymy, budując własny dom, to harmonia. Szukamy takich rozwiązań, które umożliwią stworzenie domu przytulnego, ciepłego, wygodnego i praktycznego. Chcemy, by wszystko nie tylko działało, ale także wyglądało idealnie. Stąd drzwi na taras w stylu tradycyjnych drzwi balkonowych nie mają prawa zachwycać. Nie tylko zabierają przestrzeń, co w dużych pomieszczeniach nie jest aż tak istotne, ale także zaburzają ją, mącąc ustalony ład. Do tego poruszają się na wietrze, czasem nawet potrafią trzaskać. Alternatywą dla tradycyjnych drzwi jest duże okno tarasowe, stworzone na modłę zachodnią, czyli przesuwane. Wielkość takiego okna nie musi przypominać rozmiarem klasycznych drzwi, może być dużym, przeszklonym fragmentem ściany. Rozsunięte okno tarasowe, a jeszcze lepiej dwa takie okna obok siebie, może dać wrażenie „życia na przestrzał” w idealnej harmonii z tarasem lub ogrodem.

Okno nie tylko tarasowe

Chociaż o oknach przesuwanych zwykło się mawiać „okna tarasowe”, tak naprawdę nadają się one wszędzie tam, gdzie mamy możliwość zamontowania dwóch szyb okiennych obok siebie. To dobre rozwiązanie nie tylko dla dużych domów, ale także dla małych mieszkań. Nowoczesne budownictwo stawia na okna otwierane do wewnątrz – bezpieczne na wietrze, wygodne do mycia, ale też zabierające dużo miejsca w pokoju. Okna przesuwane odzyskują jakże cenną przestrzeń i powiększają ją optycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *