Menu

Okna dwu- czy trzyszybowe?

28 lipca 2017 - Okna Dachowe, Okna Drewniane, Okna Metalowe, Okna PCV
Okna dwu- czy trzyszybowe?
Okna dwu- czy trzyszybowe?
5 (100%) 1 vote

Wybór okien do naszego domu nie jest kwestią prostą – jest to bowiem inwestycja na wiele lat, w związku z czemu warto poświęcić na to nieco więcej czasu. Oto kilka porad, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Współczynnik przenikania ciepła

Współczynnik przenikania ciepła jest jednym z najważniejszych parametrów okien (znajdziemy go pod symbolem Uw). Przyjmuje się, że im jest on niższy, tym większa izolacja termiczna, a co za tym idzie – mniejsze straty energii grzewczej. Na polskim rynku spotkać można się z oknami PCV o maksymalnym współczynniku 1,8 Uw, lecz znacznie większą popularnością cieszą się produkty o parametrze na poziomie 1,2 – 1,4 Uw. Takie wartości są obecnie standardem i najczęściej znaleźć można je w przypadku okien dwuszybowych.

Okna 3 szybowe są rozwiązaniem bardziej energooszczędnym, które pozwala na redukcję współczynnika przenikania ciepła poniżej poziomu 1 Uw. Potrójne pakiety szybowe są dodatkowo wypełnione gazem szlachetnym zmniejszającym przenikalność termiczną. W przypadku produktów wyższej jakości z dodatkowymi okuciami i powłoką niskoemisyjną, do czynienia mamy z współczynnikiem poniżej 0,6 Uw. To typowa stolarka okienna doskonale nadająca się do wykorzystania w domach pasywnych.

Więcej informacji na temat tego typu okien znaleźć można na stronie http://www.velux.pl/

Ramy okienne produkuje się z drewna, aluminium i PCV

Nie tylko szyby

Okna dwuszybowe to obecnie standard na rynku. Ich współczynnik przenikania ciepła niekiedy może być porównywalny ze współczynnikiem niższej jakości produktów trzyszybowych. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że izolacyjność termiczna jest liczona dla całego okna. Nie bez znaczenia jest również liczba komór w ramach z PCV – im jest ich więcej, tym opisywany parametr wyższy. Kluczową rolę odgrywa tutaj grubość ramy i sposób wpuszczenia do niej pakietu szybowego.

Rodzaj ramy

 

Zarówno okna dwu-, jak i trzyszybowe posiadać mogą ramy z:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *