Menu

Jak ochronić poddasze przed słońcem?

9 stycznia 2018 - Rolety
Jak ochronić poddasze przed słońcem?
Jak ochronić poddasze przed słońcem?
Oceń wpis!

Poddasze, choć ma swoje niewątpliwe zalety, klimat i urok, może też być czasem uciążliwe do mieszkania. Wszystko za sprawą panującej tam temperatury – promienie słoneczne nagrzewają pomieszczenia, sprawiając, że latem jest bardzo gorąco i nadmiar światła może nam uniemożliwić funkcjonowanie. Na szczęście da się tego uniknąć, montując odpowiednie osłony na okna. Jakie? Wybór należy do nas.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne często są montowane jako ochrona domu przed ewentualnymi włamaniami. Ale to nie jedyna Roleta zewnętrzna od marki Veluxzaleta tego typu osłon. Rolety zewnętrzne idealnie chronią dom przed nadmiarem światła i sprawiają, że w domu, w letnie upalne dni, panuje przyjemny chłód. Na rynku mamy do wyboru klasyczne rolety zewnętrzne, cieszące się największą popularnością, oraz żaluzje fasadowe, które zdobywają serca domowników. Są nowoczesne, lekkie i proste w instalacji. Z mody wciąż nie wychodzą markizy. Nic dziwnego, montowane są nad oknem a nie na oknie, dzięki czemu stanowią idealną ochronę przeciwsłoneczną nawet wtedy, kiedy okno jest otwarte. Dodatkowo mogą stanowić bardzo ładny element dekoracyjny domu.

Rolety wewnętrzne

Na rynku dostępna jest cała gama wewnętrznych rolet na okna, które uczynią nasze poddasze jeszcze bardziej funkcjonalnym i sprawią, że żaden niechciany promień słońca nie wedrze się do naszego mieszkania. Najbardziej popularne są klasyczne rolety z prowadnicami – dostępne zarówno na zwykłe, jak i dachowe okna różnego typu. Ostatnio dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie, które nie tylko chronią przed światłem, ale dodatkowo stanowią element ozdobny. Zaletą rolet wewnętrznych jest to, ze dużo łatwiej utrzymać je w czystości, a dodatkowo stanowią element dekoracyjny – odpowiednio dobrane mogą idealnie komponować się z wystrojem wnętrza i nadać mu wyjątkowy charakter.

Bez względu na to, na jaki rodzaj rolet się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, aby przy zakupie zwracać uwagę na ich parametry – materiał, przepuszczalność promieni słonecznych, przepuszczalność powietrza. Od tego zależy to, czy zdadzą egzamin czy nie. Nie warto na tym oszczędzać, ale wybierać tylko najlepszej jakości produkty od najlepszych producentów, którzy gwarantują nam jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *