Menu

Nowy sposób patrzenia na świat – okno dachowe

9 sierpnia 2018 - Okna Dachowe
Nowy sposób patrzenia na świat – okno dachowe
Nowy sposób patrzenia na świat – okno dachowe
Oceń wpis!

Przyjęło się sądzić, że okna dachowe montuje się tylko tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania tradycyjnych okien pionowych, Tymczasem coraz śmielsze wizje architektów wnętrz zadają kłam temu twierdzeniu. Okna dachowe można montować także obok okien pionowych. Wystarczy niewielki spadek. Raczej nie montuje się okien dachowych całkowicie płasko.

Okno dachowe w sypialni

Sypialnia kojarzy się raczej z miejscem, w którym pożądany jest półmrok. Czy warto więc montować w sypialni okna dachowe? Zdecydowanie tak. Po pierwsze będą dodatkowym źródłem świeżego powietrza, po drugie – pozwolą dosłownie spać pod gwiazdami. To gratka dla wszystkich miłośników astronomii, romantyków i tych, którzy lubią marzyć. Jeśli mamy taką możliwość, warto rozważyć zamontowanie dodatkowego okna w dachu. Pokryte specjalną powłoką ochronią nas przed powodowanym przez deszcz hałasem, dodatkowa uszczelka zapewni stuprocentową szczelność nawet przy intensywnych opadach. Ponadto okna takie są zabezpieczone na wypadek pęknięcia. Wybite okno dachowe zachowuje się jak szyba samochodowa, nie wpada do pomieszczenia podzielone na wiele drobnych kawałków, ale zachowuje pierwotną, choć przypominającą sieć pająka formę. okna dachowe

Okno dachowe w salonie

Salon, czyli duży pokój dzienny, to miejsce z definicji jasne. Im więcej światła słonecznego tym lepiej. Dlatego coraz powszechniejszym rozwiązaniem jest montowanie okien dachowych tuż nad oszklonymi ścianami. Taki zabieg, chociaż wizualnie przypomina nieco szklarnię, oranżerię lub ogród zimowy, jest bardzo ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem. Okna dachowe nie tylko zapewniają zwiększony dopływ światła słonecznego, są także oryginalną ozdobą i nietuzinkowym rozwiązaniem architektonicznym.

Okno dachowe w kuchni

W kuchni nie przebywamy dużo, a i o źródło światła w tym miejscu raczej nie musimy się martwić. Górne światło sufitowe, dodatkowe halogenki, boczne kinkiety – dekoratorzy wnętrz wyjątkowo dbają o oświetlenie kuchni, szczególnie blatów. Dlatego tam nie ma konieczności montowania dodatkowego okna z myślą o świetle słonecznym. Jednak mimo najlepszej nawet wentylacji nie można przecenić źródła świeżego powietrza, jakim jest okno dachowe. A konkretniej – montując okno dachowe, zapewniamy sobie naturalny obieg powietrza bez niepotrzebnego szumu wyciągów. W piętrowych domach kuchnia rzadko jest na górnej kondygnacji, to rozwiązanie z wielu względów nie jest dobre, ale jeśli mamy parterowy dom, warto takie kuchenne okno dachowe rozważyć.

Więcej na https://www.velux.pl/produkty/okna-dachowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *