Menu

Najlepsza osłona okienna do domowego biura

1 czerwca 2018 - Bez kategorii
Najlepsza osłona okienna do domowego biura
Najlepsza osłona okienna do domowego biura
Oceń wpis!

Praca z domu – kto z nas o niej nie marzy? Plan dnia dopasowany do naszego zegara biologicznego, możliwość wyjechania w siną dal wtedy, kiedy mamy na to ochotę, brak uciążliwych współpracowników czy konieczności przedzierania się przez zakorkowane miasto… Niestety, praca z domu ma również swoje ciemne strony. Pomijając to, że freelancerzy muszą mieć żelazną samodyscyplinę oraz umiejętność dbania o własną higienę psychiczną, ważnym elementem pracy z domu jest również posiadanie kącika do pracy, czy wręcz osobnego pokoju. A takie miejsce poza wygodnym biurkiem i ergonomicznym krzesłem, powinno posiadać również odpowiednie oświetlenie.

 

Praca z domu – dlaczego warto wydzielić przestrzeń do pracy

Plisy to najlepsza osłona okien w domowym biurze

 

Wiele osób myśli, że praca freelancera jest fajna, bo można pracować, nie wychodząc z łóżka. Nic bardziej mylnego! Praca z łóżka prędzej czy później zmieni się w całodzienne oglądanie seriali i odkładanie wykonania zadań na „za godzinę”, a chodzenie w piżamie przez cały dzień nie jest ani higieniczne, ani dobre dla produktywności. Naukowcy zalecają wręcz, żeby pod żadnym pozorem nie pracować w sypialni, a jeśli na przykład mieszkamy w studio lub kawalerce – wydzielić sobie kącik roboczy. Okazuje się, że korzystanie z laptopa w łóżku ma fatalny wpływ na jakość nocnego wypoczynku, a tym samym nasze ogólne samopoczucie. W urządzaniu kącika do pracy, poza meblami biurowymi, szczególną wagę odgrywa oświetlenie. Jak je zaaranżować?

 

Plisy, plisy do okien dachowych oraz rolety dzień-noc – najlepsze osłony okienne

 

Najlepsze dla naszej produktywności jest pracowanie przy świetle dziennym. Jednak każda osoba, która posiada komputer bez matowej matrycy, doskonale wie, że czasami słońce potrafi bardziej przeszkadzać, niż dostarczać nam życiodajnej energii. Dlatego ważna jest odpowiednia osłona okna, która pozwoli nam bez przeszkód regulować dopływ światła dziennego. W biurowcu zapewne mielibyśmy do wyboru praktyczne, ale przy tym niezbyt gustowne, żaluzje z aluminium lub PCV. W domu lepiej postawić na coś tworzącego nieco przytulniejszy nastrój. Doskonałym wyborem są plisy lub rolety dzień-noc, które nie tylko świetnie wyglądają, ale są również doskonałym sposobem na osiągnięcie takiej ilości światła, jaka jest nam potrzebna. A co, jeśli biuro mieści się na poddaszu? Niektóre firmy, jak na przykład Velux, mają w swojej ofercie specjalne plisy do okien dachowych, które gwarantują komfortową pracę również wtedy, gdy nasza przestrzeń życiowa nieco odbiega od normy. Dzięki odpowiedniej oprawie okiennej nie będziemy skarżyć się na słońce świecące w monitor ani nie będziemy musieli wybierać pomiędzy cieszeniem się pogodnym dniem oraz komfortem naszej pracy!

 

Plisy oraz plisy do okien dachowych to również doskonały wybór do domowej biblioteki, salonu, a nawet łazienki! Tego rodzaju przesłona zapewnia nam delikatne światło, które sprawia, że każde pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *