Menu

Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne

30 października 2018 - Bez kategorii
Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne
Na co zwrócić uwagę wybierając rolety zewnętrzne
Oceń wpis!

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na dodatkowe korzyści płynące z ich montażu. Nowoczesne rolety zewnętrzne nie tylko chronią dom przed włamaniem oraz pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczeń, ale dodatkowo zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się oraz wychładzainu wnętrz. Z tego powodu rolety chętnie wykorzystuje się nie tylko w domach pasywnych, ale także zwykłych budynkach. Istnieje jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem rolet. Oto kilka z nich, które uznaliśmy za najważniejsze.

Rolety zewnętrzne marki Velux

Materiał

 

Materiał, z jakiego wykonane zostały rolety, ma szczególne znaczenie. Pamiętajmy, że rolety zewnętrzne narażone są na działanie różnych warunków atmosferycznych – począwszy od palącego słońca, a skończywszy na gradzie i śniegu. Dlatego tworzywo, z które są wykonane, powinno być nie tylko wytrzymałe, ale przede wszystkim odpowiednio testowane przed dopuszczeniem rolet do sprzedaży. Jeżeli zależy nam na jak najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na rolety zewnętrzne Velux – https://www.velux.pl/produkty/rolety-zewnetrzne, zostały one wykonane z wysokiej jakości aluminium i zostały wypróbowane podczas ekstremalnych warunków. Dzięki temu producent gwarantuje ich długoletnią trwałość.

 

Rodzaj sterowania

 

Dwa podstawowe typy sterowania to sterowanie ręczne oraz zdalne, przy użyciu pilota. Oczywiście ten drugi rodzaj sterowania wydaje się wygodniejszy, warto jednak dokładnie przemyśleć, czy faktycznie go potrzebujemy. Jeżeli nasze rolety znajdują się na oknie łatwo dostępnym i nie będziemy zbyt często z nich korzystać, tańsze sterowanie ręczne całkowicie nam wystarczy. Sterowanie zdalne sprawdzi się, gdy planujemy założyć rolety na większej liczbie okien i będziemy często ich używać. Pomimo oczywistych zalet sterowania ręcznego, czasem zwyczajnie nie warto za nie dopłacać.

 

Gwarancja

 

Na koniec oczywiście pamiętajmy o tym, żeby sprawdzić, jaką gwarancją są objęte nasze rolety. Jak już wspomnieliśmy, rolety zewnętrzne są narażone na różne „nieprzyjemności”, poza tym nie są tanią inwestycją, dlatego warto upewnić się, że producent zapewnia naszemu zakupowi odpowiednią ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *