Menu

Moskitiera na okno – twój sposób na uporczywe owady

23 października 2018 - Inne Okna
Moskitiera na okno – twój sposób na uporczywe owady
Moskitiera na okno – twój sposób na uporczywe owady
Oceń wpis!

Możliwość otwierania okien i wietrzenia pomieszczeń wykorzystujemy chętnie, zwłaszcza w sezonie letnim. Jednak nawet w zimie lubimy wpuścić do domu „trochę mrozu”. O ile zimą możemy robić to całkowicie bezpiecznie, to latem niekoniecznie.

Nieproszeni goście

Przyzwyczailiśmy się do tego, że gdy jest ciepło, w powietrzu unoszą się owady. Jedne mniej uciążliwe, inne bardziej. Są niejako stałym elementem naszego otoczenia. O ile nie zbliżają się za bardzo, nie zwracamy na nie uwagi. Inaczej jest, gdy taki nieproszony gość zawita do domu. Komary, muchy, osy, a nawet szerszenie, potrafią skutecznie zepsuć najpiękniejszy nawet wieczór. O ile z muchą można rozprawić się stosunkowo łatwo, o tyle szerszenie są dosyć groźne. Dlatego warto się zastanowić, jak zabezpieczyć dom przed owadami, jednocześnie nie rezygnując z możliwości wietrzenia.

Moskitiera – nie tylko na moskity

W ciepłych krajach znane i używane od dawna nie ze względu na komfort, ale dla bezpieczeństwa. Tam, gdzie owady są naprawdę groźne, moskitiera to prawdziwe być, albo nie być. My nie mamy aż takich problemów, jednak nocna wizyta osy, komara czy pająka też może skończyć się sporymi nieprzyjemnościami, zwłaszcza gdy ktoś z domowników jest alergikiem. Zamiast stosować lepy na muchy, nieprzyjemnie pachnące aerozole, odstraszające kadzidełka i inne niekoniecznie skuteczne wynalazki, lepiej zainwestować w dobrej jakości moskitiery do okien. moskitiera

Profesjonalna moskitiera – dlaczego warto

Zamiast montować na stałe prowizoryczne siatki, kupować tanie moskitiery do samodzielnego montażu, lepiej zaufać profesjonalistom, np. z: https://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/moskitiery.

Co zyskujemy w ten sposób? Przede wszystkim estetyczną moskitierę, która w stu procentach chroni przed owadami, jednocześnie nie odczujemy strat światła wpadającego przez okna. Taką moskitierę montuje się przed wnęką okienną w dyskretnej kasecie. Gdy moskitiera jest niepotrzebna, można ją jednym gestem schować w kasecie. W praktyce – otwieramy okno, opuszczamy moskitierę. Gdy zamkniemy okno, moskitiera przestaje być potrzebna. Można ją wtedy schować w kasecie.

Przezroczysta siatka z włókna szklanego jest gwarancją przepuszczalności światła. Jednocześnie możemy mieć pewność, że kupujemy produkt, który będzie nam służył długi czas, bowiem włókno szklane jest materiałem bardzo trwałym.

Moskitiera na okno dachowe?

Tak, jak najbardziej. Wykonane z aluminium boczne prowadnice nie tylko pozwolą na swobodne i bezpieczne opuszczanie i podciąganie moskitiery, ale także utrzymają ją w określonej pozycji i zapobiegną odchylaniu od okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *