Menu

Moskitiera i aromaterapia – czyli zdrowe sposoby na komary

22 września 2017 - Inne Okna
Moskitiera i aromaterapia – czyli zdrowe sposoby na komary
Moskitiera i aromaterapia – czyli zdrowe sposoby na komary
5 (100%) 1 vote

Spanie latem przy otwartym oknie to prawdziwa przyjemność! Pachnące wieczorne powietrze i rześkie powiewy o poranku potrafią skutecznie ukołysać do snu nocą, a rankiem sprawić, że obudzimy się pełni energii i chęci do działania! Oczywiście pod warunkiem, że spokojnego snu nie zakłócą nam komary, ćmy i inni nieproszeni goście zwabieni światłem nocnej lampki! Dużo osób niestety rezygnuje z tego letniego przywileju, jakim jest otwieranie okna na noc. A przecież istnieje wiele prostych, tanich i, co najważniejsze, skutecznych rozwiązań, które sprawią, że spokojnie prześpimy noc bez konieczności walki z owadami o terytorium!

 

Moskitiery na każde okno

 

Moskitiera – brzmi egzotycznie prawda? Przez długi czas o moskitierach czytaliśmy tylko w powieściach podróżniczych, nie myśląc nawet o tym, że w naszym umiarkowanym klimacie takie rozwiązanie również mogłoby się doskonale sprawdzić! Na szczęście już od dłuższego czasu na rynku można znaleźć bogaty wybór moskitier, dzięki którym będziemy mogli otwierać okno nawet podczas najbardziej upalnych nocy! Jeżeli mieszkamy na poddaszu z pewnością zainteresują nas moskitiery na okna dachowe! Tego rodzaju „specjalistyczne” moskitiery spotkamy na przykład w ofercie marki Velux. Moskitiera została wykonana ze specjalnej tkaniny, która nie tylko nie przepuszcza owadów, ale również nie blokuje dostępu światła słonecznego do pokoju.

 

Lampy ultrafioletowe i zioła

 

Lampy na owady – bardzo skutecznym rozwiązaniem, a przy tym stosunkowo tanim, które sprawdzi się również na zewnątrz, są specjalne lampy odstraszające na owady. Takie lampy emitują światło ultrafioletowe, które wabi wszystko co fruwa w kierunku lampy. A co dzieje się z komarami czy ćmami, które zbliżą się do źródła światła, doskonale wiemy! Zaletą lamp jest również to, że nie emitują żadnych cząsteczek zapachowych – tak jak robią to na przykład spraye – które później jesteśmy zmuszeni wdychać.

 

Zapachy – ale skoro już jesteśmy przy aromaterapii owadobójczej, warto sprawdzić, jakie kwiaty i zioła najlepiej odstraszają owady! W tym celu doskonale sprawdza się cudownie pachnąca lawenda, mięta lub bazylia. Dobre efekty daje również eukaliptus, goździki oraz liście laurowe. Możemy zatem połączyć przyjemne z pożytecznym i rozstawić we wszystkich pomieszczeniach aromatyczne potpourri lub sięgnąć po olejki eteryczne i kominek zapachowy!

 

Mimo wszystko moskitiera wciąż wydaje się być najpewniejszym rozwiązaniem! Co prawda sezon na nieproszonych letników powoli się kończy, ale jeżeli chcecie zabezpieczyć się na przyszły rok, zachęcamy do zapoznania się z ofertą moskitier na stronie velux.pl!  

Okna dachowe Velux

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *