Menu

Mieszkanie wolne od alergii

7 sierpnia 2017 - Okna Dachowe, Rolety
Mieszkanie wolne od alergii
Mieszkanie wolne od alergii
Oceń wpis!

Dzisiaj alergia to praktycznie choroba cywilizacyjna. Zmaga się z nią co czwarta osoba, a lekarze przewidują, że za kilkanaście lat będzie to już co druga osoba. Aby walczyć z alergią, należy zacząć walczyć z własnymi przyzwyczajeniami. Trzeba zacząć bardziej świadomie podchodzić do tego, co robimy, jak się odżywiamy, jak i gdzie żyjemy. Mieszkanie jest bowiem siedliskiem wielu alergenów. Jak się ich pozbyć? Oto kilka praktycznych porad.

Roleta zamiast zasłon i firanek

Czy wiecie, że zasłony i firanki są miejscem, gdzie uwielbiają gromadzić się roztocza? Tam gromadzi się najwięcej kurzu, dlatego jeżeli naprawdę chcemy zwalczyć alergią, pozbycie się firanek i zasłon jest pierwszym krokiem. Idealnie zastąpią je rolety czy żaluzje. Dzisiaj na rynku mamy bardzo duży wybór rolet od najlepszych producentów – każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wspominając już o tym, jak wiele zalet mają takie rolety czy żaluzje w porównaniu z firankami. Dużo lepiej kontrolują ilość światła i temperaturę w pomieszczeniu. Takie rolety są też łatwe w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Roleta zewnętrzna

Dużo osób decyduje się również na montaż rolet zewnętrznych. Nie tylko zabezpieczają przed włamaniem, ale również chronią nas przed światłem, idealnie zaciemniają pomieszczenie, kiedy jest taka potrzeba i przede wszystkim nie znajdują się w domu, a więc nie zbierają kurzu, co dla osób zmagających się z alergią jest bardzo ważne.

Zrezygnuj z dywanów

Kolejnym krokiem jest pozbycie się dywanów albo pozostawienie ich, ale w wersji mini – przy kanapie, stoliku czy fotelu. Nawet jeśli codziennie będziemy odkurzać, nie zapobiegnie to gromadzeniu się kurzu we włosiu. Musielibyśmy codziennie go czyścić, a to jest chyba niemożliwe.

Przestań gromadzić rzeczy

Czy wiecie, że największym wrogiem alergików są różnego rodzaju figurki dumnie stojące na półkach naszych regałów i sterty starych gazet, do których może jeszcze kiedyś wrócimy? Pozbądźmy się takich rzeczy, tam gromadzi się najwięcej kurzu!

Oczyść atmosferę

Świetnym rozwiązaniem dla alergików jest oczyszczacz powietrza. To naprawdę pomaga. Jak działa? Jest to niewielkich rozmiarów „urządzenie”, które ma wbudowane specjalne filtry oczyszczające powietrze z wszelkich zanieczyszczeń.

Jak widać małymi kroczkami można zawalczyć o własny komfort. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie możliwości daje nam technika. Więcej na temat urządzania mieszkania znajdziecie na stronie: www.velux.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *