Menu

Markizy solarne i rolety – najlepsze sposoby na upały!

21 sierpnia 2017 - Inne Okna, Rolety
Markizy solarne i rolety – najlepsze sposoby na upały!
Markizy solarne i rolety – najlepsze sposoby na upały!
5 (100%) 1 vote

„Buch, jak gorąco! Uch, jak gorąco!” – pisał dawno temu Tuwim w swojej „Lokomotywie”, a my chcielibyśmy powtórzyć za nim te słowa! Latem upał za oknem potrafi dać się we znaki nawet najbardziej zagorzałym zwolennikom ciepła i słońca. Dlatego synoptycy przestrzegają przed wychodzeniem z domu o określonych godzinach. Co jednak zrobić, jeżeli pomieszczenia również zmieniają się w parującą łaźnię?

Markizy solarne – do czego służą?

W trakcie upałów warto pamiętać, że – jak w większości przypadków – o wiele łatwiej jest zapobiegać niż łagodzić skutki. Dlatego kiedy tylko za oknem robi się cieplej, wzorem starożytnych Rzymian powinniśmy pozaciągać zasłony i pozamykać okna. Jest to stara i sprawdzona metoda na zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, które wietrzymy dopiero wieczorem, gdy temperatura spada. Co jednak zrobić, jeżeli z jakiś względów nie chcemy lub nie możemy pozbawiać się dopływu światła słonecznego? W takim przypadku warto na oknie zamontować specjalne markizy solarne. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, markizy solarne blokują przepływ promieni słonecznych nie zaciemniając przy tym pomieszczenia! Dodatkowo markizy montuje się przed szybą okienną, która w największym stopniu odpowiada za kumulowanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie ma ona szansy się nagrzać, a my możemy cieszyć się przyjemnym chłodem bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z rachunkami za pracujący non stop klimatyzator!

Rolety – optymalna ochrona

Oprócz markiz, możemy pokusić się również o montaż nowoczesnych rolet, które dodatkowo chronią i wyłapują promienie słoneczne po wewnętrznej stronie szyby. W ofercie wielu producentów znajdziemy nowoczesne rolety energooszczędne, które doskonale sprawdzą się zarówno w trakcie upalnego lata jak i mroźnej zimy! Oprócz tego rolety bardzo często dostępne są w naprawdę interesujących wzorach i kolorach, dzięki czemu w niczym nie ustępują pod względem uroku tradycyjnym zasłonom i firankom! Dodatkowym atutem rolet jest możliwość wyboru różnych opcji przenikania światła, a także, w przypadku firmy Velux, innowacyjnych metod zamykania i otwierania osłon, które sprawdzą się zwłaszcza w oknach trudno dostępnych.

Dzięki takiej podwójnej osłonie nawet największe upały nie stanowią żadnej niedogodności! Jeżeli zainteresowały Cię możliwości, które dają innowacyjne akcesoria okienne, więcej informacji na ich temat znajdziesz na stronie velux.pl.

Korzyści związane z roletą zewnętrzną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *