Menu

Kupujemy rolety zewnętrzne

25 października 2017 - Rolety
Kupujemy rolety zewnętrzne
Kupujemy rolety zewnętrzne
Oceń wpis!

Rolety zewnętrzne mają sporo zalet – w słoneczne, letnie dni gwarantują przyjemny chłód, w zimie natomiast, pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu. Oprócz tego, stanowią świetną ochronę przed włamaniem i hałasem.

Garść podstawowych informacji

O ile w nowo wybudowanych domach rolety zewnętrzne stanowią popularny element wyposażenia, o tyle w starszych budynkach brakuje tego typu osłon. Wiąże się to z faktem, iż część inwestorów świadomie z nich rezygnuje, inni nie pomyśleli odpowiednio wcześniej o ich zaplanowaniu, kolejni, ze względu na szereg innych wydatków, odłożyli tę inwestycję na później.

Najtańsze modele rolet zewnętrznych nabyć można już za około 200 złotych. Do wyboru mamy szereg rozmaitych ich rodzajów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie. Dodatkowo, ich montaż nie wiąże się z poważnym remontem.

Główne zalety

Jak już zostało wspomniane, rolety zewnętrzne pozwalają na znaczące ograniczenie strat ciepła w budynkach, co jest szczególnie ważne w dobie rosnących kosztów ogrzewania. Pancerz z aluminium, stali, PVC czy drewna jest wypełniony materiałem izolacyjnym, przeważnie pianką poliuretanową, dzięki czemu stanowi dodatkową przegrodę cieplną.

Oprócz tego, rolety zewnętrzne ograniczają wychładzające działanie wiatru. Między oknem a zaciągniętą roletą tworzy się warstwa powietrza, której ruch jest ograniczony. Warunkiem jest jednak zaciąganie rolet w chłodne dni, wraz z nastaniem zmierzchu oraz wtedy, gdy wychodzimy z domu na dłużej.

Rolety zewnętrzne to również dodatkowa bariera dla potencjalnego złodzieja, w szczególności gdy zdecydujemy się na model antywłamaniowy. Poza standardowymi zabezpieczeniami takimi, jak rygle czy zamki, posiada on także wzmocnienie, odpowiednio ukształtowane prowadnice i pancerz z grubszego, sztywniejszego materiału.

Rolety pełnią także funkcję akustyczną. Jak pokazują badania, są one w stanie obniżyć hałas o około 10 decybeli, co odgrywa kluczową rolę w szczególności dla właścicieli domów zlokalizowanych w hałaśliwym sąsiedztwie. Dodatkowe osłony okien docenią także ci, którzy lubią spać w całkowicie zaciemnionym wnętrzu. Co ciekawe, jak twierdzą specjaliści zajmujący się wycenianiem nieruchomości, rolety zewnętrzne znacząco podnoszą wartość sprzedawanych budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *