Menu

Krótki poradnik dla alergika

13 kwietnia 2018 - Inne Okna, Okna Dachowe, Okna Drewniane, Okna Metalowe, Okna PCV, Rolety
Krótki poradnik dla alergika
Krótki poradnik dla alergika
Oceń wpis!

Alergie dotykają wielu z nas, mogą pojawić się również u osób, które wcześniej nie miały tego problemu. Czynników alergennych jest wiele. Do najczęstszych należą: kurz, pył, roztocza, sierść zwierząt (najczęściej kotów lub psów), detergenty oraz żywność. Jak sobie radzić z alergią? Przeczytajcie nasz krótki poradnik.

Pozbądź się kurzu

Pierwszym krokiem w walce z alergia jest pozbycie się kurzu, unicestwienie go i sprawienie, aby jak najmniej było go w naszym mieszkaniu. Dobre okna oraz drzwi to podstawa. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele alergenów przedostaje się do naszego domu właśnie tą drogą. Solidne okna i drzwi nie tylko będą stanowiły barierę ochronną, ale również odpowiednio wietrzyły mieszkanie, a to w przypadku alergii jest bardzo ważne. Zastanawiamy się często, skąd jest tyle kurzu w domu, okazuje się, że kurz uwielbia gromadzić się w zasłonach, dywanach, książkach, gazetach – pozbądźmy się ich jak najszybciej. Zasłony i firanki zamieńmy na rolety, dywan już jest passe, więc możemy z niego zrezygnować, ewentualnie zamienić na mniejszy i zróbmy przegląd naszych regałów. Nie trzymajmy „kurzołapów”, czyli przedmiotów, które teoretycznie mają służyć za dekoracje, a praktycznie nimi nie są, a ich główna rola to gromadzenie kurzu. Zainwestujmy w dobry odkurzacz, taki ze specjalnym filtrem powietrza. Pamiętajmy również o regularnym jego czyszczeniu. Bardzo dobrym pomysłem jest zainwestowanie nawilżacz powietrza – on naprawdę pomaga. Pozbądź się również kurzu z ubrań – stosuj odpowiednie detergenty oraz zawsze do prania włączaj program antyalergiczny – dzisiaj praktycznie każda pralka takowy posiada.

Patrz, co kupujesz

Jesteśmy tym, co jemy. To powiedzenie wszystkim znane naprawdę się sprawdza. Idąc do sklepu, zwracajmy uwagę na skład poszczególnych produktów. Często jest w nich wiele zbędnych składników, które nie tylko nas trują, ale również mogą wywoływać alergie. Starajmy się kupować owoce i warzywa ze sprawdzonego źródła, które nie są pryskane żadnymi pestycydami czy woskowane tak, jak to jest w przypadku cytrusów. Jeżeli możemy, kupujmy produkty „bio” – są one droższe, ale mamy pewność, że ich jakość jest odpowiednia.

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy alergii, a ostatnimi czasy miewamy dziwne objawy, warto zrobić testy uczuleniowe. Alergia może pojawić się i zniknąć znienacka, nawet gdy jesteśmy dorośli.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *