Menu

Ile kosztują okna do domu?

28 marca 2018 - Bez kategorii
Ile kosztują okna do domu?
Ile kosztują okna do domu?
5 (100%) 1 vote

Wybór okien to nie tak prosta sprawa, jak wielu z nas mogłoby się wydawać. Dostępne są one bowiem w rozmaitych wymiarach i kształtach, a do ich produkcji stosuje się zróżnicowane materiały w różnych wersjach kolorystycznych. Poszczególne modele różnić mogą się od siebie również parametrami takimi, jak stopień dźwiękoszczelności czy odporności na włamania. Poniżej kilka przydatnych porad, które ułatwią nieco to zadanie.

Najpopularniejsze okna

Jak pokazują statystyki, w naszym kraju największą popularnością cieszą się okna plastikowe o wymiarach 1230 x 140 milimetrów. Średnio jego koszt waha się od 520 do 700 złotych, pod warunkiem, że zostało ono wykonane z plastiku. Każdy dodatkowy centymetr, inny materiał czy kształt to dodatkowe koszty.

Z ilu szyb powinno składać się okno?

Pierwszym elementem, który należy wziąć pod uwagę kupując okna są szyby. Znacząca część z nas decyduje się na okna dwuszybowe. Jeżeli jednak zależy nam na lepszej izolacji, warto wydać nieco więcej i zainwestować w wersję trzyszybową. Średni koszt okna składającego się z dwóch szyb, w kolorze białym, o klasycznych okuciach, bez montażu to wydatek rzędu 550 złotych. Za identyczne okno, lecz wykonane z trzech szyb, zapłacimy już około 700 złotych.

Kolor futryn

To kolejny element, który ma znaczący wpływ na cenę okien. Decydując się na okleinę obustronną, zapłacimy około 225 złotych więcej niż za okno w kolorze białym, o klasycznych wymiarach, czyli około 790 złotych. Możemy także postawić na wykonane okleiny tylko z jednej strony – zewnętrznej lub wewnętrznej. Wówczas będzie to koszt około 705 złotych.

Koszt okien ze szprosami

Charakteru oknom jest w stanie dodać nie tylko okleina, lecz także szprosy. Decydując się na to rozwiązanie w kolorze białym, dopłacimy po 10 złotych za każdą kwaterę, która utworzyła się przez podział okna. Szprosy kolorowe są, jak łatwo się domyślić, nieco droższe.

Okna uchylne oraz rozwierno – uchylne

Wpływ na cenę okien mają również spełniane przez nie funkcje. Przykładowo, za stopniowanie uchyłu będziemy musieli dopłacić po 10 złotych za każde skrzydło. Okno jedynie uchylne, białe, z PCV o wspomnianych na początku tekstu wymiarach to koszt około 480 złotych, a w wersji rozwierno – uchylnej 520 złotych.

Przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem okien na stronie www wybranego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *