Menu

Jak kontrolować temperaturę na poddaszu?

5 sierpnia 2017 - Okna Dachowe, Rolety
Jak kontrolować temperaturę na poddaszu?
Jak kontrolować temperaturę na poddaszu?
Oceń wpis!

Wiele osób, które rozmyślają nad adaptacją poddasza, obawiają się tego, że przestrzeń taka, choć jest ładna, jest trudna do zamieszkania czy pracy ze względu na panującą tam temperaturę. Duże nasłonecznienie, upał latem, duża wilgoć jesienią i niska temperatura w zimowe dni – na szczęście wszystko da się zrobić! Wystarczą do tego odpowiednie materiały budowlane, dobre okna i rolety.

Rolety przeciwsłoneczne

Rolety to jedne z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Jeżeli chcemy, aby były czymś więcej, aniżeli Rolety stanowią świetną alternatywę dla zasłon czy żaluzjielementem dekoracyjnym, idealnie pasującym do wystroju wnętrza, musimy dokładnie przemyśleć ich zakup, przyjrzeć się wszystkim parametrom i dokonać mądrego wyboru. Na rynku mamy bardzo duży wybór rolet – rolety przeciwsłoneczne, zaciemniające, na dzień, na noc, zewnętrze, wewnętrzne. Czym się kierować przy ich wyborze? Przede wszystkim parametrami. Kupując rolety sprawdźmy przede wszystkim: wartość redukcji oświetlenia (wyrażaną w procentach) oraz materiał, z którego jest wykonana (powinien być przewiewny, ale skutecznie chronić przed słońcem, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia). To nam pozwoli zachować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Zagwarantuje też dostęp światła, ale nie wpuści niepotrzebnego ciepła latem (rolety przeciwsłoneczne redukują nadmiar ciepła nawet o 94%).

Wybór i montaż okien

Nawet najlepsza roleta nic nam nie da, jeżeli nasze okna nie będą spełniały swojej podstawowej funkcji. Przede wszystkim bardzo ważna jest liczba okien – od tego zależy, ile światła będzie wpadało do pomieszczenia. Po drugie, ich wielkość – powinny zajmować około 1/8-1/10 powierzchni całego pomieszczenia. Po trzecie, parametry. W tym wypadku bardzo ważny jest współczynnik przenikania ciepła oraz przepuszczalność powietrza. Dobre okna dachowe powinny odpowiednio doświetlić pomieszczenie, ale przy tym chronić nas przed temperatura zewnętrzną (latem przed upałami, zimą przed mrozami) oraz izolować od hałasu. Oczywiście pamiętajmy również o tym, że takie pomieszczenie musi mieć dobrą wentylację. To wszystko zapewnią dobre okna dachowe.

Jak widać, aranżacja pomieszczenia wymaga przemyślanych kroków. Najważniejsze jest to, aby nie oszczędzać na materiałach. Dobre okna i rolety to podstawa i gwarancja komfortu dla wszystkich domowników, o każdej porze roku.

Więcej informacji na stronie: www.velux.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *