Menu

Jesień i zima na poddaszu

30 sierpnia 2018 - Rolety
Jesień i zima na poddaszu
Jesień i zima na poddaszu
5 (100%) 1 vote

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na adaptację poddasza do celów mieszkalnych. I to już praktycznie nikogo nie dziwi. Dobrze zaaranżowane nie będzie się różnić niczym od pozostałych części domu, nawet klimatem. Ważne jest jednak to, aby na etapie remontu czy przebudowy pomyśleć o takich elementach jak: odpowiednie ocieplenie ścian i stropu, dobrej jakości okna, montaż rolet. Dzięki temu nasze poddasze będzie w pełni funkcjonalne i gotowe do zamieszkania od zaraz, bez względu na porę roku, a jak wiemy jesień i zima mogą być trudne.

Dobre okna – klucz do sukcesu

Dzisiaj już większość osób zdaje sobie sprawę, jak ważny jest dobór odpowiednich okien, Mówiąc „odpowiednie” nie mamy na myśli ich kształtu czy rozmiarów (co oczywiście jest bardzo ważne, od tego bowiem zależy, jak dużo światła będzie wpadać do danego pomieszczenia), ale przede wszystkim odpowiednich parametrów. Czym charakteryzują się dobre okna? Przede wszystkim dobrą szczelnością, ale również wentylacją. Te dwie rzeczy idą w parze. Dzięki szczelnym oknom nie będzie nam uciekać ciepło i energia z domu, dzięki odpowiedniej wentylacji na poddaszu nie będzie zaduchu i wilgoci. To właśnie dlatego każde okna powinny mieć nawiewniki.  Bardzo ważne jest również to, gdzie zamontowany jest grzejnik – najlepszym miejscem jest ściana zewnętrzna z oknem.

Rolety – ochrona przed światem zewnętrznym

Jeżeli chcemy mieć rzeczywisty wpływ na to, jaka temperatura panuje w naszym domu, warto również zamontować Roleta zewnętrzna od marki Veluxrolety. Dzisiaj to nie tylko ozdoba, część wystroju, ale przede wszystkim ochrona. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele – rolety wewnętrzne, rolety zewnętrzne, markizy okienne zewnętrzne. Jak pokazują badania, sam montaż takich rolet potrafi obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%, rolety zewnętrzne mogą zredukować ilość wpadającego światła nawet o 94% i poprawić izolacyjność o 16%, więc naprawdę warto. Dobre rolety chronią nasz dom przed zewnętrznymi czynnikami, takimi jak: wysokie i niskie temperatury, deszcz, wiatr i hałas.

Zaduch i wilgoć to niebezpieczne połączenie, które sprawia, że natychmiast w domu pojawiają się pleśń i grzyb, które nie tylko ciężko jest usunąć, ale również stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Dobierając okna i rolety, zwracajmy uwagę nie tylko na ich cenę, ale poszczególne parametry i opinie na temat producenta. To właśnie te czynniki są gwarancją jakości i komfortu na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *