Menu

Jak urządzić poddasze?

25 czerwca 2018 - Okna Dachowe, Okna Drewniane, Okna Metalowe, Okna PCV, Rolety
Jak urządzić poddasze?
Jak urządzić poddasze?
Oceń wpis!

Obecnie poddasza wracają do łask i coraz więcej osób decyduje się na to, aby przywrócić je do życia. Nic dziwnego, dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda. Jak urządzić poddasze? Możliwości jest naprawdę wiele.

Wielofunkcyjne poddasze

Jeszcze kilkanaście lat temu wiele osób miało opory z zagospodarowaniem poddasza ze względu na kilka czynników. Pierwszym z nich była przestrzeń – liczne skosy nie ułatwiają zadania i często prowadziły do marnotrawienia przestrzeni. Drugim powodem, dla którego niechętnie się przenosiliśmy na samą górę był panujący tam klimat – upalne lata, mroźne zimy bardzo szybko były odczuwalne również na poddaszu. Na szczęście dzisiaj – dzięki nowoczesnym technologiom – nie mamy już tego problemu. Teraz możemy przenieść na poddasze całą rodzinę i każdy będzie się tam czuł naprawdę dobrze. Pokój dla dziecka, sypialnia, pracowania, pokój gościnny – możliwości jest naprawdę wiele. Coraz częściej spotyka się również pokoje rozrywki – pokój gier czy kino domowe. Jak widać naprawdę wszystko jest możliwe.

 

Na co zwrócić uwagę, urządzając poddasze?

Remontując dom czy poddasze, należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć strop i ściany, dołożyć wszelkich starań, aby były one dobrze docieplone i miały dobrą izolację cieplną. Dzięki temu będą panowały odpowiednie temperatury przez cały rok. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór okien – im większe, tym lepiej, więcej światła będzie wpadać do pomieszczenia. Oczywiście ważny jest również ich kształt i rodzaj, powinien być dostosowany do naszych potrzeb i wielkości oraz kształtu pomieszczenia.  I tak okna dachowe kolory i kształty mają bardzo różne. Okna aluminiowe, drewniane, pcv, balkonowe, sferyczne, lukarny – każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważny jest również dobór odpowiednich rolet, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzisiaj to już nie tylko dekoracja, ale również ochrona przed światem zewnętrznym, izolacja przed wysokimi i niskimi temperaturami, ochrona przed światłem i energooszczędność. Ostatnia kwestia to dobra aranżacja wnętrza. Każda przestrzeń musi być jak najbardziej funkcjonalna. Dzisiaj jest naprawdę cała gama rozwiązań przeznaczonych do „trudnych” przestrzeni, wystarczy tylko zrobić małe rozeznanie.

Urządzenie poddasza dzisiaj to pestka, jednak pamiętajmy o tym, że każdy element musi być dokładnie przemyślany, zarówno w fazie remontu, jak i urządzania samego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *