Menu

Jak dobrać okno otwierane do góry

30 października 2018 - Bez kategorii
Jak dobrać okno otwierane do góry
Jak dobrać okno otwierane do góry
5 (100%) 1 vote

Okno otwierane do góry, czyli okno uchylne, to najczęściej wybierany model okna na poddasze. Takie okno łączy w sobie wiele zalet — doskonale się prezentuje, przepuszcza dużą ilość światła oraz łatwo się otwiera. Warto jednak pamiętać, że rozmiar czy wygląd to nie jedyne rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając okna otwierane do góry.

Okno dachowe a niższe rachunki

 

Przede wszystkim musimy dopasować okno do warunków panujących na poddaszu. Podczas zakupu warto mieć cały czas z tyłu głowy fakt, że poddasze to takie specyficzne pomieszczenie, które szybko się nagrzewa i szybko wychładza. Zakup okien, które mają właściwości termo izolujące może znacznie wspomóc wyrównywanie temperatury. Fakt, energooszczędne okna są droższe od tradycyjnych modeli, ale ta różnica, czy wręcz cena okien, szybko się nam zwróci w niższych rachunkach.

okno otwierane do góry - piękne i praktyczne

Mycie okien dachowych może być prostsze niż myślisz!

 

Mycie okien – niby trywialna i prozaiczna rzecz, jednak w przypadku okien otwieranych do góry może naprawdę napsuć sporo krwi. Dlatego przed zakupem okna naprawdę warto o tym pomyśleć, a nie uznać, że „jakość to będzie”. Zwykłe okna dachowe często wymagają demontażu przed myciem albo sporych umiejętności akrobatycznych. Jest to bardzo kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku większego okna, oraz zwyczajnie niebezpieczne – okno może się przewrócić, wyślizgnąć nam z rąk i nieszczęście gotowe. Na szczęście na rynku istnieją okna obrotowe – można je znaleźć na przykład w ofercie firmy Velux – które wystarczy przekręcić o 180 stopni, by całkiem wygodnie i szybko umyć okno od wewnątrz i z zewnątrz.

 

Wytrzymałość i ochrona

 

Odporność na pogodę to w przypadku okna dachowego kluczowa sprawa. Zwykłe okna, chociaż również powinny chronić wnętrze domu przed śniegiem i deszczem, zazwyczaj są dodatkowo osłonięte dachem lub gzymsem. Okno dachowe jest całkowicie odsłonięte na wszystkie potęgi żywiołu. Dlatego powinniśmy wybierać okna, które były testowane na różne warunki pogodowe. Okno dachowe musi być odporne na opady śniegu, deszczu oraz gradu. Nie zaszkodzi także, jeśli będzie tłumiło dźwięki z zewnątrz – silny wiatr, taki jak halny, podczas nocy na poddaszu potrafi skutecznie utrudnić nocny wypoczynek.

 

To tylko niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe. Przede wszystkim musimy pamiętać, że to okna mają służyć nam, a nie my im. Dlatego warto postawić na modele, które zapewnią nam całkowity komfort – czy to podczas nocnego wypoczynku, czy porządków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *