Menu

Idealne okno na strych

27 czerwca 2018 - Okna Dachowe, Okna PCV
Idealne okno na strych
Idealne okno na strych
5 (100%) 1 vote

Coraz częstsze przerabianie poddaszy i strychów na mieszkalne części domów spowodowało poszukiwanie rozwiązań, które zapewnią optymalne doświetlenie pomieszczeń, jednocześnie dbając o komfort termiczny i akustyczny. Niebagatelne znaczenie ma też izolacja przeciwdeszczowa.

Okno bezpieczne

Kiedy szukamy okna na poddasze, tak naprawdę mamy na myśli okno spełniające bardzo wyśrubowane parametry. Jednym z nich niewątpliwie jest bezpieczeństwo. I nie chodzi tu o to, że okno wraz z futryną spadnie nam na głowę, bo takie rzeczy się nie zdarzają. Nie mówimy też o okuciach antywłamaniowych. To w dzisiejszych czasach niemal standard. Jednak nic nie ustrzeże nas przed wypadkami losowymi, najczęściej tymi związanymi z pogodą. Nie mamy gwarancji czy pewnego dnia na okno nie spadnie gałąź uniesiona porywistym wiatrem lub grad wielkości kurzych jajek. Chociaż takie rzeczy statystycznie zdarzają się rzadko, to biorąc pod uwagę, że kupujemy okna na kilkadziesiąt lat, powinniśmy brać pod uwagę także takie możliwości. Właśnie dlatego w oknach Velux stosuje się technologię szyby klejonej. W sytuacji losowej taka szyba nawet po pęknięciu nie wpadnie nam do domu. Zatrzyma się w futrynie dokładnie tak samo, jak szyba samochodowa po stłuczeniu. okna 3 szybowe

Okno uniwersalne

Stare porzekadło mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Jednak rzeczywistość przeczy staromodnym powiedzonkom. Okna dachowe 3 szybowe to rozwiązania, które biorą pod uwagę wszystkie potrzeby domowników. Mamy tu więc zabezpieczenie przed dobiegającym z zewnątrz hałasem, zwiększony poziom komfortu termicznego (czyli mówiąc potocznie: okna „trzymają” ciepło), dodatkowe uszczelnienie na wypadek ulewnego deszczu. Wypada jeszcze uściślić określenie 3 szybowe. Nie chodzi tu o okno potrójne, dzielone framugami na trzy szklane płaszczyzny. Okna 3 szybowe to okna skonstruowane na zasadzie trzech zespolonych szyb, co ma zapewnić komfort na wielu płaszczyznach. Pomiędzy poszczególnymi szybami jest zamknięta przestrzeń wypełniona gazem o niskich zdolnościach do przewodzenia ciepła. Najczęściej wykorzystuje się argon. Taki zabieg ma zapewnić lepszą izolację termiczną.

Okno do pozazdroszczenia

Przy wszystkich praktycznych zaletach okien dachowych 3 szybowych nie można zapomnieć o ich estetycznym wyglądzie i bogatej gamie kolorystycznej, w jakiej są produkowane. Przy tym warto dodać, że okna marki Velux mają opcję sterowania zdalnego. Jeśli ją wybierzemy, możemy otwierać, zamykać i sterować poziomem uchylenia okna bez wstawania z fotela. Do kompletu możemy pomyśleć również o roletach, także sterowanych drogą radiową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *