Menu

Dwie dodatkowe funkcje rolet, o których nie miałeś pojęcia

31 lipca 2017 - Okna Drewniane, Rolety
Dwie dodatkowe funkcje rolet, o których nie miałeś pojęcia
Dwie dodatkowe funkcje rolet, o których nie miałeś pojęcia
Oceń wpis!

Markizy oraz rolety kojarzą się nam głównie z możliwością sterowania ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jednak czy na tym kończą się ich zalety? Dlaczego ludzie decydują się na zakładanie tego rodzaju osłon okiennych, skoro zwykłe firanki i zasłony są nie tylko tańsze, ale nierzadko pozwalają na stworzenie ciekawszej i bardziej malowniczej oprawy? Dzisiaj podamy tylko dwie zalety rolet oraz markiz, dzięki którym z pewnością warto rozważyć ich montaż w miejsce tradycyjnych firan, ale zalet tego rozwiązania jest dużo więcej!

Obniżenie temperatury w pomieszczeniu

Zasłony, chociaż piękne i malownicze, na niewiele się zdadzą, kiedy za oknem skwar i zaduch. Oczywiście gęste i grube zasłony izolują w pewnym stopniu pomieszczenie i pozwalają obniżyć temperaturę wnętrza, ale różnica jest bardzo nieznaczna. Co innego rolety. Odpowiednie dobrane, nowoczesne rolety odbijają promieniowanie słoneczne, w tym promieniowanie UV, dzięki czemu nie tylko zapobiegają przegrzewaniu pomieszczenia, ale dodatkowo chronią osoby przebywające we wnętrzu przed szkodliwymi skutkami słońca. Szukając odpowiednich rolet umożliwiających sterowanie temperaturą w pomieszczeniu warto zwrócić uwagę na rolety zewnętrzne firmy Velux – http://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy. Dzięki temu, że rolety montuje się przed, a nie za szybą, nie dopuszczają one promieni słonecznych do działającego jak soczewka szkła, więc jeszcze skuteczniej chronią przed nagrzewaniem. Podobną funkcję pełnią równie skuteczne markizy, które oprócz tego mogą być bardzo oryginalną ozdobą okna.

Pomocnik alergika

Wiadomo, że wiosna oraz lato to wyjątkowo ciężki czas dla wszystkich alergików. Dzięki roletom możemy sobie jednak nieco ulżyć w cierpieniu! Jak to możliwe? Tradycyjne firanki i zasłony, choć piękne, są również doskonałymi magazynami kurzu oraz pyłków, przez co mogą dodatkowo zaostrzać stany uczuleniowe. Rolety, zwłaszcza zewnętrzne, nie tylko są wykonane z innego rodzaju materiału, ale są oprócz tego o wiele łatwiejsze w czyszczeniu! Większość nowoczesnych rolet można bez problemu przetrzeć wilgotną szmatką i pozbyć się w ten sposób zalegających na niej, potencjalnie szkodliwych drobinek. W przypadku zasłon całą dekorację musielibyśmy prać. Codziennie – a to w naszym zabieganych czasach raczej nie wchodzi w grę.

Nagrzewanie i higiena to nie wszystkie zalety rolet. Jeżeli zainteresował Was ten temat, więcej informacji na temat opraw okiennych znajdziecie na stronie velux.pl.

Zapisz

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *