Menu

Duża przestrzeń w małym mieszkaniu

12 kwietnia 2018 - Okna PCV
Duża przestrzeń w małym mieszkaniu
Duża przestrzeń w małym mieszkaniu
Oceń wpis!

Duży dom jest dla wielu osób niedoścignionym i nieosiągalnym marzeniem. Z konieczności idą na kompromis i kupują domy lub mieszkania o mniejszej powierzchni. Jednak dzięki kilku prostym zabiegom, nawet mały dom będzie wydawał się niezwykle przestronny.

Powiększ przestrzeń

Nic nie daje większego poczucia otwartej przestrzeni niż… otwarta przestrzeń. Jeśli chcemy na co dzień cieszyć się takim luksusem, warto pomyśleć o zamontowaniu dużych okien lub nawet oszklenia całej ściany. Wizualny brak ściany sprawi, że wzrok nie będzie miał się na czym zatrzymać. W ten prosty sposób przekonamy mózg, że nasze mieszkanie ma nieograniczony rozmiar. Może to nie do końca uczciwe, ale na pewno pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie każdego dnia. Jeśli dodatkowo w takiej ścianie zamontujemy drzwi przesuwne, będziemy mogli w każdej chwili wyjść do ogrodu.

Wpuść światło

Dobre, równomiernie oświetlone wnętrze, zawsze wydaje się większe niż to słabo doświetlone. I chociaż można posłużyć się dobrej jakości oświetleniem sztucznym, warto pomyśleć o takim układzie okien, który zapewni światło słoneczne nawet w najtrudniej dostępnych zakamarkach domu. Jeśli to możliwe, warto pomyśleć o oknach dachowych. Modnym ostatnio rozwiązaniem jest umieszczanie dużych okien w ścianach łazienkowych. Dzięki temu łazienka przestaje być ciasną klitką, staje się przyjaznym i przytulnym salonem kąpielowym. O źródłach naturalnego światła warto pomyśleć także w takich miejscach jak przedpokój, garderoba, spiżarnia czy pralnia.

Wykorzystaj zakamarki

Pusta przestrzeń to stracona przestrzeń. Gotowe zestawy meblowe co prawda są tańsze, ale rzadko kiedy idealnie wypełniają przygotowane dla nich miejsce. Lepiej dołożyć nieco grosza i postarać się o meble robione na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie to gwarancja, że każdy najdrobniejszy centymetr sześcienny zostanie wykorzystany. To dobre rozwiązanie szczególnie w niewymiarowych i niestandardowych pomieszczeniach, np. ze skosami pod sufitem. W każdą pionową wnękę, która ma przynajmniej trzydzieści centymetrów szerokości, warto wstawić wąską szafę od podłogi do sufitu.

Zadbaj o efekt wizualny

Nawet duże pomieszczenie łatwo zagracić optycznie, źle dobierając kolory wykończenia wnętrza. Jeszcze do niedawna inwestorzy byli skazani na białe lub brązowe framugi okien i drzwi. Taki wybór, a raczej jego brak, powodował, że okna nie pasowały do ścian i sufitów, co bardzo psuło efekt. Dziś możemy zamówić okna ścienne i dachowe oraz drzwi przesuwne praktycznie w dowolnym kolorze i rozmiarze. Mało tego – także klamki do drzwi i okien oferowane są w bogatej gamie kolorystycznej. Niemożliwe stało się możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *