Menu

Jak dobrać osłonę okienną do okna w łazience

19 lutego 2018 - Bez kategorii
Jak dobrać osłonę okienną do okna w łazience
Jak dobrać osłonę okienną do okna w łazience
5 (100%) 1 vote

Łazienka z oknem to marzenie wielu osób.  W końcu czy można wyobrazić sobie bardziej komfortową formę wypoczynku, niż kąpiel  przy świecach z kieliszkiem wina w ręku oraz widokiem na błękitne lub rozgwieżdżone niebo? Niestety, posiadanie okna w łazience ma również swoją ciemną stronę. O ile nie jest to okno dachowe, możemy zostać niemiło zaskoczeni ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Dlatego również w łazience warto zdecydować się na montaż odpowiedniej osłony okiennej.

 

Rolety oraz markizy – najlepszy wybór do łazienki

Przeglądając internetowe inspiracje można odnieść wrażenie, że najlepszym wyborem do naszej łazienki jest romantyczny i powiewny zestaw zasłon oraz firanek, który wprowadzi do pomieszczenia przyjemny, domowy charakter oraz modny klimat boho. Niestety decydując się na takie rozwiązanie, szybko odkryjemy, że tekstylia to doskonałe środowisko dla grzybów i pleśni, a nasiąknięte wilgocią tkaniny zamiast romantycznie powiewać, będą smętnie zwisać. O wiele lepszym rozwiązaniem do łazienkowego wnętrza jest roleta lub markiza, dopasowana do wilgoci oraz temperatur panujących w tym pomieszczeniu. Dzięki nowoczesnym projektom konieczność wyboru rolety nie oznacza, że musimy zrezygnować z wymarzonego wystroju! Doskonałym dowodem na to, że piękno i praktyczność idą w parze, jest oferta rolet plisowanych tej marki – www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-plisowane. Rolety dostępne są w całej gamie kolorów, a ich oryginalny kształt sprawia, że doskonale dopasują się do każdego wystroju.

Rolety okienne wodoodporne

Rolety do łazienki, na co zwrócić uwagę

Ważnym atutem rolet Velux jest przede wszystkim to, że producent zadbał o dopasowanie ich do łazienkowej atmosfery. Rolety doskonale znoszą wilgoć oraz parę wodną, a do tego bez problemu można utrzymać je w idealnej czystości. Ich dodatkową zaletą jest to, że można myć je przy użyciu łagodnych detergentów, które dodatkowo pomagają zapobiegać rozwijaniu się pleśni i innych szkodliwych drobnoustrojów. Rolety plisowane Velux pozwalają nam również na całkowitą kontrolę oświetlenia w pomieszczeniu, dzięki czemu może zapanować w nim sprzyjająca toalecie całkowita jasność lub relaksujący półmrok. Rolety można oczywiście całkowicie zasunąć, co ochroni nas przed wścibskimi podglądaczami.

Jak widać, rolety plisowane to doskonały wybór do łazienki z oknem. Dzięki nim to specyficzne pomieszczenie nie tylko zyska unikatowy charakter, ale również stanie się o wiele bardziej funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *