Menu

Dlaczego warto zdecydować się na rolety rzymskie

30 sierpnia 2018 - Bez kategorii
Dlaczego warto zdecydować się na rolety rzymskie
Dlaczego warto zdecydować się na rolety rzymskie
Oceń wpis!

Roletom trudno odmówić funkcjonalności. Jednak spore grono osób uważa, że ten rodzaj osłony okien, chociaż bardzo praktyczny, nie wygląda tak estetycznie, jak tradycyjne zasłony i firanki. Czy oznacza to, że jeśli nie podobają nam się najbardziej popularne gładkie rolety, musimy całkowicie zrezygnować w tego rozwiązania? Oczywiście, że nie! Ci, którzy cenią rolety za funkcjonalność, ale nie do końca przemawia do nich ich design, mają do wyboru szereg innych propozycji, jak na przykład eleganckie i stylowe rolety rzymskie.

 

Czym rolety rzymskie różnią się od zwykłych?

 

Zasada funkcjonowania rolet rzymskich jest taka sama, jak zwykłych, montuje się je na oknie i obsługuje za pomocą sznureczka. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Po zwinięciu rolety rzymskie układają się w malownicze fałdy, które sprawiają, że rolety wyglądają bardziej elegancko i wprowadzają do wnętrza przytulną, domową atmosferę. Fałdy, tkanina – czy rolety rzymskie naprawdę są lepszym rozwiązaniem, niż zasłony i firanki? Cóż, to zależy. Od czego? Rodzaju materiału, z którego wykonano rolety, ich mechanizmu i producenta. Przykładowo rolety rzymskie marki Velux (www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-rzymskie) zostały skonstruowane w takich sposób, że bez problemu można zdemontować i zamontować tworzącą je tkaninę lub wymienić na inny wzór czy kolor. To rozwiązanie jest również bardzo praktyczne podczas mycia okien. Dodatkowo rolety rzymskie Velux zostały wyposażone w niewidoczny mechanizm, co zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania i sprawia, że świetnie sprawdzą się również w takich pomieszczeniach, jak pokój dziecięcy.

rolety rzymskie

W jakich aranżacjach będą dobrze wyglądać rolety rzymskie

 

No właśnie – gdzie można zamontować rolety rzymskie i w jakich aranżacjach będą się najlepiej prezentować? Prawda jest taka, że, ze względu na bogaty wybór tkanin o różnych właściwościach i minimalistyczny wygląd rolet tego typu, można je zamontować w niemal każdym pomieszczeniu. Piękne fale świetnie dopełnią wystroju wnętrza w stylu prowansalskim lub vintage, a także ocieplą pomieszczenie utrzymane w estetyce skandynawskiej czy minimalistycznej. Wszystko zależy od naszego gustu i wyobraźni.

 

Rolety rzymskie to świetna alternatywa dla tradycyjnych rolet. Ich oryginalna, a przy tym nawiązująca do tradycyjnych rozwiązań forma, z pewnością przypadnie do gustu osobom, które lubią rozwiązania funkcjonalne i estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *