Menu

Dlaczego warto zamontować markizę na oknie dachowym

30 lipca 2018 - Bez kategorii
Dlaczego warto zamontować markizę na oknie dachowym
Dlaczego warto zamontować markizę na oknie dachowym
Oceń wpis!

Można powiedzieć, że w XXI wieku poddasze zostało „odczarowane”. Przez długi czas to specyficzne i trudne w zaaranżowaniu pomieszczenie traktowane było jako składzik, miejsce przeznaczone na pokoje dla służby czy w końcu stancja wynajmowana za grosze studentom. Dopiero w drugiej połowie XX wieku poddasze zostało odkryte na nowo. Architekci docenili asymetryczny czar ukośnych sufitów i rustykalny urok drewnianych belek, a klienci – przytulność i kameralny charakter poddasza. Do niedawna problemem było jedynie zapewnienie optymalnej temperatury na poddaszu, ale dzięki nowoczesnym technologiom jest to bardzo proste oraz przystępne cenowo!

 

Markiza do ona dachowego – dlaczego warto ją zamontować

markiza do okna dachowego

 

Pisząc o tym, że regulacja temperatury na poddaszu jest możliwa, wcale nie mamy na myśli montowania klimatyzacji, której wpływ na zdrowie budzi spore kontrowersje, czy specjalnego systemu dogrzewającego pomieszczenia. Wbrew pozorom wystarczy prosta markiza do okna dachowego, żeby poczuć różnicę w korzystaniu z poddasza. Nowoczesne markizy do okien dachowych nie tylko zabezpieczają pomieszczenie przed promieniami słonecznymi, ale dodatkowo mają właściwości termoregulacyjne – latem chronią wnętrza przed nagrzewaniem, a zimą, przed utratą ciepła. Dzięki temu montując jedną markizę, zysykujemy wielofunkcyjne rozwiązanie, które sprawi, że mieszkanie na poddaszu stanie się jeszcze bardziej przyjemne!

 

Jak wybrać markizę do okna dachowego

 

Oczywiście markiza markizie nierówna i żeby nasza nowa osłona okienna spełniła pokładane w niej nadzieje, najlepiej sięgać po wyroby sprawdzonych producentów, opatrzone odpowiednimi atestami. Przykładowo rolety Velux nie tylko redukują ilość wpadającego ciepła o 76%, ale również, dzięki specjalnej konstrukcji, nie ograniczają widoku oraz ilości wpadającego światła, a także, po złożeniu, są praktycznie niewidoczne. Podsumowując – markiza do okna dachowego marki Velux chroni, nie utrudnia codziennego funkcjonowania, a przy tym można ją zamontować bez obaw, że popsuje wygląd domu.

 

Projektując poddasze warto przede wszystkim zadbać o rodzaj okien oraz osłon okiennych, pamiętajmy, że to właśnie przez okna wpada i ucieka najwięcej ciepła. Odpowiednia oprawa może znacząco umilić nam korzystanie z poddasza, a także pozytywnie wpłynąć na wysokość naszych rachunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *