Menu

Dlaczego warto wymienić okna drewniane na PCV

30 marca 2018 - Okna PCV
Dlaczego warto wymienić okna drewniane na PCV
Dlaczego warto wymienić okna drewniane na PCV
Oceń wpis!

Okna pcv czyli popularne „plastiki” są najczęściej i najchętniej wybierane przez Polaków. Lubimy je za prostotę obsługi, „trzymanie” ciepła i dobrą izolację akustyczną. Czym jeszcze wygrywają z oknami drewnianymi?

Drewno kontra PCV

Stolarka otworowa często jest stolarką tylko z nazwy. Przyjęło się stosować taką nazwę zbiorczą na drzwi, okna i drzwi garażowe. Jednak myliłby się ten, kto by sądził, że jak stolarka to koniecznie drewniana. Co prawda na życzenie klienta nadal wykonuje się drzwi i okna w tradycyjnej, drewnianej technologii, jednak nie oszukujmy się – to okna pcv od lat królują na rynku. Stosuje się je praktycznie we wszystkich nowo budowanych obiektach, szczególnie wielkopowierzchniowych. Okna pcv stosują deweloperzy i prywatni inwestorzy. Jedynie wierni tradycji fanatycy naturalnych materiałów stawiają na drewniane futryny okienne. Trzeba też oddać sprawiedliwość oknom pcv, nie wypaczają się i nie tracą kształtu nawet po wielu latach użytkowania. Właściciele drewnianych okien, szczególnie tych starego typu, dobrze wiedzą, co to znaczy okno niepasujące do framugi.

Zalety okien PCV

można spotkać nie tylko w nowych, ale także starych budynkach. Wymiana starych okien na nowe zazwyczaj oznacza wymianę okien drewnianych na PCV. Wybór nie jest przypadkowy, bo to okna PCV mogą poszczycić się lepszymi wynikami przy porównaniu różnych parametrów. Najważniejsze to szczelność, energooszczędność (, dźwiękochłonność (izolacja akustyczna), bezpieczeństwo (okucia antywłamaniowe) i, nie ma co ukrywać, wygląd. Chcemy mieć okna nie tylko dobre, ale i ładne. I chociaż najpopularniejsze są te białe, to na specjalne zamówienie można wykonać okna w dowolnym kolorze. Warto przy tym zauważyć, że kolory framug są trwałe.

Obsługa jednym palcem

To, czego brakowało oknom drewnianym, bez problemu odnajdujemy w oknach pcv. Otwieranie w poziomie i w pionie, niegdyś traktowane jako droga opcja dodatkowa, to dziś standard. Łatwe zamykanie i otwieranie oraz wbudowane uszczelki zdejmują z głowy problem uszczelniania okien na zimę. Dziś nikt już tego nie robi. No i mycie. Koniec z rozkręcaniem okien dwuskrzydłowych, koniec ze zdejmowaniem wewnętrznych okien na lato i zakładaniem na zimę, dziś mycie okien to niemalże relaks i przyjemność.

Okna projektowane fantazją

Nowoczesne okna pcv produkowane są praktycznie w dowolnych kolorach i kształtach. Okno już nie musi być prostokątne lub okrągłe. Także trójkąt ani półkole nie są wyzwaniem dla konstruktorów. Tym samym okno pcv może być nie tylko cennym źródłem światła w pomieszczeniu, ale nowoczesną, futurystyczną wręcz ozdobą elewacji. Jedyną rzeczą, jaka może ograniczyć inwestorów, jest wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *