Menu

Dlaczego warto wymienić okna drewniane na okna PCV

30 marca 2018 - Okna PCV
Dlaczego warto wymienić okna drewniane na okna PCV
Dlaczego warto wymienić okna drewniane na okna PCV
Oceń wpis!

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę okien w domu na okna PCV – czyli wykonane z polichlorku winylu. Co sprawia, że okna PCV cieszą się tak dużą popularnością i dlaczego warto zamontować je w miejsce okien tradycyjnych – zwłaszcza drewniancyh?

 

Okna drewniane a PCV

 

Wszyscy posiadacze okien drewnianych, zwłaszcza tych tradycyjnych, doskoanle znanych ze starego budownictwa, mogą bez problemu i jednym tchem wymienić liczne problemy, które towarzyszą posiadaniu tego rodzaju wynalazku w domu. Fakt, okna drewniane są piękne i pomagają stworzyć wnętrze z duszą, ale jeżeli ich wygląd jest jedynym powodem, dla którego wciąż nie zamontowaliśmy u siebie okien PCV, warto jeszcze raz przemyśleć wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim – okna drewniane nie należą do najszczelniejszych. Oznacza to, że przepuszczają nie tylko chłodne powietrze, przyczyniając się tym samym do większych wydatków za ogrzewanie, zwłaszcza w domach z ogrzewaniem gazowym lub elektrycznym, ale również wszelkie hałasy, zanieczyszczenia, a także — wiosną i latem – pyłki, które są prawdziwą zmorą alergików. Dodatkowo okna wykonane z drewna wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nieprawidłowo zakonserwowane drewno może się wypaczać oraz źle reaguje na zmiany temperatur. Okna drewniane nie są również najwdzięczniejsze w czyszczeniu, co przyzna każdy, kto kiedykolwiek usiłował doczyścić framugi dwuskrzynkowego okna w zabytkowej kamienicy.

cennik okien PCV

Zalety okien PCV

 

Ogromną zaletą okien PCV jest to, że nie dotyczy ich żaden z tych problemów. Polichlorek winylu jest tworzywem niezwykle wytrzymałym, odpornym na odkształcenia i odbarwienia, a także prostym w pielęgnacji. Nawet biorąc pod uwagę cennik okien PCV i koszty wymiany wszystkich okien w domu warto pamiętać o tym, że montaż nowoczesnych okien to bardziej inwestycja, niż wydatek. Zresztą, jeżeli podliczymy wszystkie koszty związane z konserwacją okien drewnianych, szybko okaże się, że okna PCV są tak naprawdę bardzo tanie. Dodatkowo okna PCV są bardzo proste w konserwacji, co z pewnością docenią wszystkie gospodynie, dodatkowo są szczelne oraz zachowują estetyczny wygląd na długie lata.

 

Podsumowując – pomijając to, że niektórzy lubią klasyczny i rustykalny wygląd okien drewnianych, nie istnieje żaden racjonalny powód, dla którego nie warto zdecydować się na okna PCV. Okna wykonane z polichlorku winylu są nie tylko bardziej funkcjonalne i łatwe w konserwacji, ale również zdecydowanie bardziej ekonomiczne, niż ich drewniane odpowiedniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *