Menu

Dlaczego warto kupić siatki na okna?

30 sierpnia 2018 - Bez kategorii
Dlaczego warto kupić siatki na okna?
Dlaczego warto kupić siatki na okna?
Oceń wpis!

Siatki na okna, czyli moskitiery, przez długie lata kojarzyły się z wakacjami w tropikach, ewentualnie fabułą w „Pustyni i w puszczy”. Co dziwi o tyle, że przecież w Polsce również nie brakuje komary i innych złośliwych insektów, a moskitiery to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na obronienie się przed nimi. Co jeszcze sprawia, że siatki na okna są najlepszym rozwiązaniem, kiedy chcemy obronić się przed nocnymi atakami małych krwiopijców?

 

Moskitiery – ekologiczny sposób na spokojny sen

 

Nauka opracowała do tej pory wiele sposobów na to, żeby obronić człowieka przed dokuczliwymi komarami. W sklepach można znaleźć specjalne aerozole, sztyfty, wkłady do kontaktu, lampy – słowem, masę różnych rzeczy, które mają sprawić, że będziemy mogli bez przeszkód rozkoszować się letnim wieczorem. Jednak wiele z tych rzeczy, pomimo tego, że doskonale sprawdza się na świeżym powietrzu, niekoniecznie równie dobrze spisze się we wnętrzu. Przykładowo aerozole czy wkłady często zawierają substancje, które są szkodliwe nie tylko dla komarów, ale również dla ludzi. Poza tym często nie zachwycają skutecznością, a ich intensywny zapach może przeszkadzać w zasypianiu. Nie wspominając już o tym, że wszystkie te puszki i opakowania nie są obojętne dla środowiska naturalnego. Dlatego moskitiery, które są mechaniczną przeszkodą dla wszystkich insektów, sprawdzą się o wiele lepiej!

siatki na okna

Siatki na okna to ekonomiczna broń w walce z komarami

 

Kolejną rzeczą, która zasługuje na uwagę, jest aspekt ekonomiczny moskitiery. Po pierwsze – siatkę na rzepy, czy nawet kawałek gęstej firanki można kupić już a kilka złotych. Po drugie, nawet kupując wysokiej jakości moskitierę ramkową wyposażoną w super nowoczesną siatkę o właściwościach hipoalergicznych, warto pamiętać, że przy odpowiedniej pielęgnacji moskitiery siatka posłuży nam przez długie lata! To sprawia, że jednorazowy zakup moskitiery opłaca się dużo bardziej, niż coroczne robienie zapasów środków na komary.

 

Podsumowując, siatka na okna to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie spokojny sen, dobro środowiska naturalnego oraz ekonomiczne i skuteczne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *