Menu

Czego możemy oczekiwać od okien?

2 sierpnia 2017 - Okna Drewniane, Okna PCV
Czego możemy oczekiwać od okien?
Czego możemy oczekiwać od okien?
5 (100%) 1 vote

Okno to nie tylko szyba, przez którą możemy patrzeć na świat. We współczesnym budownictwie od okien możemy, a nawet powinniśmy, oczekiwać znacznie więcej. Współczesne okna pełnią wiele różnorakich funkcji.

Ciepło

Kilkanaście lat temu przez nasz kraj przetoczyła się moda na wymianę okien. Wynikała ona nie tylko z potrzeb estetycznych, ale przede wszystkim z faktu, iż nowe okna zapewniały lepszą termoizolację, a więc ich stosowanie znacznie obniżało rachunki za ogrzewanie. Tak jest do dziś – wybierając okna do nowego domu, zwracamy baczną uwagę na pakiety szybowe, decydujemy też, czy okno ma być dwu czy trzy szybowe. Warto również wybrać okno z powłoką niskoemisyjną po stronie zewnętrznej, która dodatkowo zabezpiecza przed przenikaniem ciepła na zewnątrz.

 Cicho

Stare okna rzadko były szczelne, bez problemu przenikały przez nie wszystkie dźwięki. Z czasem zaczęło się to robić uciążliwe, zwłaszcza w dużych miastach. Nowe okna znciche oknaacznie redukują dopływ ulicznego hałasu do wnętrza domu. Jeśli zależy nam właśnie na tej cesze okna, warto postawić na pakiet trzyszybowy. Tak skonstruowane okno jest na tyle dźwiękoszczelne, że nie usłyszymy nawet padających na szybę kropli deszczu!

Bezpiecznie

Nowoczesne okna mogą być wyposażone w okucia antywłamaniowe. W niektórych oknach jest to standard, w innych trzeba za to dopłacić. W każdym przypadku takie wyposażenie okna to dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Przydaje się, jeśli dom stoi w dużej odległości od innych gospodarstw lub jeśli często jest pozostawiany bez opieki.

Estetycznie

Współczesne okna wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na ramy drewniane czy PCV, możemy liczyć na ich precyzyjne wykonanie z bezpiecznych i wysokogatunkowych materiałów. Dodatkowo, w przypadku okien z PCV, mamy szeroki wybór kolorów. Zamawiając okna, możemy liczyć na każdy, nawet nietypowy kształt. Dzięki temu budując dom, nie musimy się bać o jego wygląd – na pewno będzie taki, jak chcemy.

Więcej informacji o rodzajach okien można znaleźć na stronie producenta www.velux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *