Menu

Jak chronić się przed upałami?

28 lipca 2018 - Rolety
Jak chronić się przed upałami?
Jak chronić się przed upałami?
Oceń wpis!

Fala upałów zalała całą Europę, na zewnątrz skwar, który pod koniec dnia może już niektórym doskwierać. Jedyne, o czym marzymy, to odrobina cienia, która przyniesie ulgę. Jak sprawić, aby ten „cień” zawitał również na nasze poddasze? Jest na to kilka sposobów. Sprawdźcie jakie.

Dobrej jakości okna to podstawa

Jeżeli chcemy być panem swojego domu i mieć kontrolę nad temperaturą, jaka panuje, musimy mieć świadomość, jak ważny jest dobór odpowiednich okien. Gdy decydujemy się na wymianę okien, musimy brać pod uwagę nie tylko ich wielkość, kształt czy materiał, z którego są wykonane. Najważniejszą rzeczą są parametry okien i to one decydują głównie o tym, czy okna te spełnią swoje funkcje. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na takie elementy, jak: współczynnik przenikania ciepła U i współczynnik przenikania energii cieplnej. Dobre okna to odpowiednia wentylacja i energooszczędność, co bardzo szybko odczujemy w naszych rachunkach.

Osłona na okna – rolety i markizy

Już od dawna wiemy, że rolety czy markizy nie pełnią jedynie funkcji dekoracyjnych w naszym domu, nie są tylko Tego typu rolety świetnie sprawdzą się w sypialni i pokoju dziecięcymalternatywą dla nielubianych przez nas firanek i zasłon. Nie, dzisiaj rolety i markizy chronią nas przed światem zewnętrznym. Jeżeli chcemy uchronić się przed wysokimi temperaturami i promieniami słonecznymi, wpadającymi przez nasze okna, wybierzmy rolety zaciemniające odbijające światło. Mogą ograniczyć ilość wpadającego światła nawet do 70%. To dużo. Kupując rolety, zwróćmy uwagę na wartość redukcji oświetlenia oraz materiał, z którego są wykonane. Ostatnimi czasy bardzo popularne są również rolety zewnętrzne, które montujemy nie tylko w obawie przed kradzieżami, ale właśnie po to, aby w naszym domu zapanował błogi chłód latem i przyjemne ciepło zimą. Zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń latem i nie pozwalają „uciekać” ciepłu zimą, co szybko da się odczuć przy kolejnym rozliczeniu za ogrzewanie. Ponadto stanowią świetną barierę dla wszelkich hałasów z zewnątrz. Dobrą ochronę stanowią również markizy, dostępne również w wersji na okna dachowe.

Jak widać, dzisiaj wszystko jest możliwe. Okna, rolety, markizy nie pełnią tylko funkcji „reprezentacyjnych”, ale również sprawiają, że nasz dom jest jeszcze bardziej funkcjonalny, czyniąc go naszą własną strefą komfortu, niezależnie od pory roku. Taki wydatek należy potraktować jak dobrą inwestycję na lata, która dość szybko się zwróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *